sport

Pomóż sportowcom wystąpić na Olimpiadzie w Rio

Pomóż sportowcom wystąpić na Olimpiadzie w Rio

Droga do Rio to projekt, którego celem jest pomoc uzdolnionym polskim biegaczom – Danucie Urbanik, Emilowi Dobrowolskiemu i Jakubowi Nowakowi we wzięciu udziału w największym marzeniu każdego sportowca jakim są Igrzyska Olimpijskie. Danusia, Emil i Jakub chcą walczyć w biało-czerwonych barwach w Rio w 2016 roku!

Każdemu z nich niewiele brakuje do tego, aby osiągnąć wynik kwalifikujący do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. W osiągnięciu wymarzonych rezultatów pomoże im udział w profesjonalnych obozach przygotowawczych. Dlatego powstał projekt Droga do Rio.
Dzięki niemu nasi zawodnicy z ogromnym potencjałem będą mieli szansę na lepsze przygotowanie się do udziału w Igrzyskach i do walki o jak najlepszy wynik dla Polski!

Dlaczego warto wesprzeć Danusię, Emila i Kubę?

Danusia, Emil i Kuba to fantastyczni ludzie z ogromną pasją, energią i chęcią do działania. Ich największym sportowym marzeniem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku. Dzięki determinacji i ciężkiej, wytrwałej pracy osiągneli już bardzo dużo w swoich dyscyplinach.
Brakuje im już bardzo niewiele, aby móc zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich. Swoimi dotychczasowymi osiągnięciami dzielą się z Wami opisując je poniżej. Ich wszystkie zwycięstwa i porażki nauczyły ich jednego – nigdy się nie poddają!
Dlatego postanowili postawić wszystko na jedną kartę i zawalczyć o spełnienie marzenia, czyli tytuł Olimpijczyka i złoty medal.
Dzisiaj potrzebują Twojego wsparcia, by móc godnie walczyć o złoto!

paragraph_290_1448618238

Danuta Urbanik to jedna ze zdolniejszych lekkoatletek młodego pokolenia. Z pozoru delikatna dziewczyna ze Stalowej Woli, ma silny charakter i motywację do ciężkiej pracy. Jako juniorka zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy w biegach przełajowych, wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski w biegach na 1500 i 800 metrów oraz reprezentowała Polskę na Halowych Mistrzostwach świata i Europy. Jej dobrze zapowiadającą się karierę przerywały kontuzje, dlatego nie była w stanie walczyć o najwyższe cele. Rok 2016 będzie dla 26-letniej zawodniczki czasem próby i walki o największe sportowe marzenie – występie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Minimum na jej koronnym dystansie 1500 metrów wynosi 4:06.00.

paragraph_290_1448363405

Emil Dobrowolski jest srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski w maratonie. W tym roku w doskonałym stylu zwyciężył PKO Poznań Maraton, bijąc rekord życiowy 2:13.50 i pokonując koalicję faworyzowanych Kenijczyków. Jego celem na wiosnę jest walka o minimum na Igrzyska Olimpijskie, które wynosi 2:11.30. Drobnej budowy (jego waga startowa to 54 kilogramy!), ale silny z charakteru – Emil to zawodnik, który umie wytrzymać wielkie maratońskie cierpienie.

paragraph_290_1448363429

Jakub Nowak jest srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Polski. Mimo młodego wieku (26 lat), już zdążył zapisać kartę w historii polskiej lekkiej atletyki. Jego debiut w maratonie jest najlepszym w historii polskiej lekkoatletyki i wynosi 2:14.09.
Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na opłacenie specjalnych treningów i obozów przygotowawczych, dzięki którym Danusia, Emil i Jakub będą mogli uzyskać jak najlepszą formę, aby osiągnąć limity umożliwiające im wyjazd na Igrzyska.

Wspomóc sportowców można m.in. wykupując trening z jednym z nich. Kupić można także plan diety lub materiały multimedialne.
Ich determinacja, dotychczasowe sukcesy i motywacja są gwarancją ich potencjalnego sukcesu. Jak dobrze wiemy w Polsce nie wszyscy sportowcy posiadają odpowiednie zaplecze finansowe i techniczne. Tylko i wyłącznie dzięki Twojej pomocy, Twojemu wsparciu możliwe będzie zapewnienie im odpowiednich warunków na miarę sukcesu.
Zebrana kwota zostanie przekazana na konto Fundacji Run and Fun, która zadba o jak najlepsze, transparentne i sprawiedliwe rozdysponowanie uzyskanych środków pomiędzy Danusią, Emilem i Jakubem.

Więcej informacji na stronie: https://pomagam.pl/drogadorio

Źródło/foto: www.pomagam.pl/drogadorio/ M.Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

stw24.pl7 października 2021

Lekcja WF-u z Mistrzem Olimpijskim Dawidem Tomalą

stw24.pl6 października 2021

IV Leśny Charytatywny Festiwal Sportu z udziałem Mistrza Olimpijskiego

stw24.pl5 października 2021

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021