W Stalowej Woli

Pomóżmy stworzyć Rodzinną Warsztatownię

Pomóżmy stworzyć Rodzinną Warsztatownię

„Stalowe więzi”, to hasło projektu, który chce realizować grupa rodziców wraz ze Stowarzyszeniem Szansa ze Stalowej Woli. Jeśli uda im się pozyskać pieniądze, stworzą Rodzinną Warsztatownię, salę do różnorodnych zajęć dla dzieci.

– Jedni narzekają, że źle się dzieje, a my próbujemy realizować takie działania. Jesteśmy grupą młodych rodziców, którzy mają różne pasje, umiejętności, potrafią robić wiele rzeczy. Postanowiliśmy wymienić się kompetencjami i coś wspólnie zrobić. Stowarzyszenie Szansa wyraziło zgodę by wesprzeć nas lokalowo. Zresztą działamy w tym stowarzyszeniu od wielu lat. Stąd też pomysł. Chcemy też poprzez integrację generować kolejne działania – mówi Marcin Dziółko, jeden z rodziców. Dodaje, że udało im się już pozyskać pieniądze na warsztaty, które prowadzą w jednym ze stalowowolskich przedszkoli.

img_pzdao

W siedzibie Szansy chcą dostosować i wyposażyć jedno z pomieszczeń, w którym dwa, trzy razy w tygodniu rodzice z dziećmi będą wspólnie spędzać czas, podczas zorganizowanych zajęć. A w planach mają m.in. warsztaty, kulinarne, rękodzielnicze, zajęcia psychologiczne, pedagogiczne, fizjoterapeutyczne, pokazujące jak bezpiecznie opiekować się dzieckiem, ale też bawić się z nim. Dlatego też starają się o pieniądze z programu granatowego „To dla mnie ważne”, który organizuje Fundacja Aviva. Zasady tego programu są proste, z 20 inicjatyw, które otrzymają największą liczbę głosów jury wybierze najlepsze i te otrzymają dotację. By dany projekt przeszedł do kolejnego etapu musi zebrać co najmniej kilkaset głosów. Każdy może wesprzeć ich swoim głosem. A warto, bo chociaż projekt będzie trwał rok, to zakupione wyposażenie z otrzymanego wsparcia będzie służyć o wiele dłużej.

img_9c1oe
By oddać swój głos trzeba wejść na stronę internetową http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1003,stalowe-wiezi.html  kliknąć głosuj, a następnie wypełnić krótki formularz podając swoje imię i nazwisko, mail oraz kod pocztowy. By głos był ważny należy kliknąć w link, który jest przesyłany na pocztę elektroniczną. Jedna osoba może zagłosować tylko raz.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021