W Stalowej Woli

Ponowny konkurs na dyrektora PSP 11

Ponowny konkurs na dyrektora PSP 11

Urząd miasta ogłosił drugi konkurs na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli. To dlatego, że w pierwszym postępowaniu konkursowym doszło do formalnych nieprawidłowości, z powodu których jeden z kandydatów został wykluczony.

Przypomnijmy, w PSP nr 11 został ogłoszony konkurs, w związku z tym, że obecna dyrektor tej placówki Czesława Krystkowiak przechodzi na emeryturę. Postępowanie zostało przeprowadzone, ale jeden z kandydatów nie został do niego dopuszczony ze względów formalnych. Z wyborem nowego dyrektora nie zgadzała się część rodziców, którzy publicznie wyrazili swoją opinie na ten temat podczas obrad rady miasta. Twierdzili, że placówką powinien kierować ktoś, kto ją zna, i  ktoś, kto mógłby dalej ją rozwijać.

W związku z tymi formalnymi wątpliwościami prezydent Lucjusz Nadbereżny postanowił unieważnić konkurs i ogłosić nowy. – Całe postępowanie konkursowe powinno zakończyć się w lipcu. Zatem nie będzie niebezpieczeństwa, że od 1 września szkoła będzie w pewnym zawieszeniu decyzyjnym. Nie chciałbym, aby pozostawało takie wrażenie, że ktokolwiek został przez komisję w sposób nieprawomocny wykluczony z konkursu. Jeśli są takie wątpliwości, to lepiej ten konkurs powtórzyć, aby rodzice, nauczyciele, środowisko szkoły nie miało żadnych wątpliwości – argumentował prezydent.

Obecnie został ogłoszony ponowny konkurs na dyrektor PSP nr 11. Osoby, które chcą pełnić to stanowisko muszą złożyć wszystkie dokumenty aplikacyjne do 10 lipca. Kandydaci muszą także przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły. Konkursy przeprowadzą komisje konkursowe powołane przez prezydenta. O terminie i miejscu ich  przeprowadzenia kandydaci zostaną powiadomieni indywidualnie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021