Porażka z liderem

W meczy 15 kolejki , rozgrywek o mistrzostwo 2 ligi, zielono-czarni grali, w Łowiczu z miejscowym KS Księżak, który jak dotąd jest liderem tych rozgrywek. Nasz zespół jednak nie chciał tanio sprzedać skóry w ,,jaskini lwa’’.

Pierwsza kwarta pokazała, iż podopieczni Bogdan Pamuły na poważnie myśleli o tym, by popsuć plany liderowi. 9 pkt Partyki plus okazałe zdobycze Zaguły i Koniecznego, a do tego konsekwentna gra w defensywie, dały naszym zawodnikom prowadzenie po pierwszych 10 min., 22:17.

Gra zielono-czarnych w drugiej kwarcie, a przynajmniej jej pierwszej części, wyglądała jeszcze lepiej, co zaowocowało najwyższym w tym meczu prowadzeniu Stali ( 34:20). Kiedy na parkiecie w Łowiczu, zaczęło pachnieć sensacją, do gry zabrali się gospodarze, którzy dobrą końcówką tej kwarty, zdołali dogonić gości na 5 pkt.

Trzecia kwarta …… który to już raz w tym sezonie (?), okazuję się być przeklętą dla naszego zespołu. Początek co prawda nie był najgorszy i udało nam się nawet odskoczyć od przeciwnika na 8 oczek, jednak seria ponad 4 minut bez zdobyczy punktowej, okazała się zabójcza dla zielono-czarnych. Trzeba dodać do tego 16 pkt. straconych, w tym okresie, i jak łatwo się domyśleć to gospodarze byli już na pewnym prowadzeniu, wygrywając tą kwartę 33:18.

Sił i szczęścia podopiecznym Bogdana Pamuły wystarczyło niestety tylko na 5 min. czwartej kwarty, kiedy to udało się zmniejszyć stratę do 5 pkt. Jednak gospodarze pokazali, po raz kolejny w tym sezonie, że bardzo poważnie myślą o awansie i tym bardziej nie zamierzają tracić punktów u siebie. Skuteczna gra zarówno w ataku jak i w obronie pozwoliła wygrać im ostatnią kwartę 16:11 a całe spotkanie 85:70

KS Księżak Łowicz 85:70 ZKS Stal Stalowa Wola

(17:22, 19:19, 33:18, 16:11)