kultura i rozrywka

Porażka z Siarką.Strefa spadkowa coraz bliżej.

Porażka z Siarką.Strefa spadkowa coraz bliżej.

To już nie te same ,,Derby” co kiedyś
Z ogromnym sentymentem zarówno kibice Stalówki, jak i Siarki wspominają dawne pojedynki pomiędzy obydwoma zespołami. Za każdym razem, gdy oba kluby spotykały się na murawie, była walka, kartki sypały się jedna za drugą, trybuny pękały w szwach. Teraz jedyne co pozostało z tamtych lat to ….. uprzejmości, które wymieniają fani obu zespołów. Zarówno w jednym jak i drugim zespole widać brak zawodników, którzy nie boją się nie odstawić nogi, którzy będą gryźć trawę, którzy byliby gotowi ,,umrzeć za klub”.
W sobotnie popołudnie oba kluby znów miały się zmierzyć. Pojedynek był rozgrywany w Tarnobrzegu, chociaż formalnym gospodarzem tego spotkania była Stal Stalowa Wola. ,,Gospodarze na papierze” mieli jednak spore problemy, by wejść w to spotkanie, a fatalny stan murawy na stadionie w Tarnobrzegu im tego nie ułatwiał. Początek spotkania zdecydowanie należał do zespołu z Tarnobrzegu, który na swoim boisku czuli się zdecydowanie lepiej od naszych zawodników. Nie znaczy to jednak, że Siarkowcy grali nie wiadomo jak dobrze. Grali po prostu trochę lepiej od słabo grających Stalowców. Nasz zespół jednak jako pierwszy stworzył sobie dogodną sytuację na objęcie prowadzenia. W 15 minucie Korczyński, który w końcu zaczyna grać coraz więcej minut, zagrał w pole karne do Bukowca. Nasz środkowy pomocnik niestety uderzył wprost w Dybowskiego, który pewnie obronił jego strzał. Po tej akcji gra przeniosła się na dłuższą chwilę w środkową strefę boiska. Dominowały niedokładne zagrania, co za tym idzie obie drużyny zaliczyły wiele głupich strat. Nadal jednak to Siarka miała optyczną przewagę, której jednak ni jak nie potrafili wykorzystać. Tarnobrzeżanie pierwszą naprawdę groźną sytuację wypracowali sobie dopiero w 33 minucie, kiedy to rozpędzony Janeczko wpadł w pole karne Stali i mocno uderzył na bramkę. Na posterunku jednak był coraz pewniej czujący się w bramce zielono-czarnych, Brylewski. Ta akcja dodała wiary w siebie Siarkowcom, co poskutkowało kolejnymi próbami. W 36 minucie wyróżniający się w drużynie Siarki, Mikita zdecydował się na uderzenie z dystansu. Uderzenie na szczęście dla Stali, niecelne. Do końca pierwszej połowy, nie działo się już nic interesującego. Wyrównane spotkanie toczone głównie w środku pola. Składnych akcji jak na lekarstwo i było pewne, że dopóki jednej z drużyn nie uda się otworzyć wyniku, to styl gry nie ulegnie zmianie.
I tak jak to można było przewidywać, początek drugiej połowy wyglądał dokładnie, tak samo, jak pierwsza. Niestety wtedy błysnął były piłkarz między innymi Legii Warszawa, czyli Patryk Mikita. Pomocnik Siarki zdecydował się na rajd lewą stroną boiska, następnie zbiegł do środka i uderzył na dalszy słupek, nie dając szans Brylewskiemu. Euforia na trybunach zajmowanych przez fanów Tarnobrzeskiej Siarki dość szybko przerodziła się w strach, kiedy to zaledwie 2 minuty po stracie bramki zielono-czarni przeprowadzili groźną akcję. Trubeha zaprezentował próbkę swoich umiejętności dryblerskich i minął dwóch defensorów Siarki, następnie zagrał mocną piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak nikt nie zamknął tej akcji. Zdobyta bramka przez podopiecznych trenera Gąsiora zdecydowanie ożywiła nam, nudne do tej pory spotkanie. W 68 minucie Siarka miała świetną sytuację na podwyższenie wyniku, jednak sytuację sam na sam z Brylewskim przegrał Radulj. Zaledwie 3 minuty później kolejny pojedynek sam na sam z naszym bramkarzem, przegrał tym razem Ropski. Po tych kilku akcjach do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Stali, którym zdecydowanie brakowało pomysłu na grę w ataku. Wracały stare demony naszego zespołu, polegające na graniu na aferę. Gra poprawiła się nieznacznie, gdy na boisku pojawił się drugi napastnik w naszym zespole. Swoją drogą dość zastanawiające jest, czemu trener Białek tak rzadko decyduję się na grę dwoma napastnikami. Wysiłki Stalowców przyniosły oczekiwane skutki w 79 minucie, kiedy to w pole karne piłkę wrzucił Gębalski. Tam najlepiej do piłki wystartował nasz stoper Zalepa i mocnym uderzeniem główką, wpakował piłkę do siatki. Trybuny ucichły…prawie całkowicie. Jedynie w sektorze zajmowanym przez fanatyków zielono-czarnych rozległy się głośne okrzyki radości. Radość jednak trwała zaledwie 4 minuty. Po akcji Mikity powstało zamieszanie w polu karnym Stali, następnie piłka trafiła do znajdującego się na pozycji spalonej Ropskiego, który wpakował piłkę do siatki. Sędzia, zamiast odgwizdać spalonego, wskazał na środek. Wynik 2:1 dla Siarki utrzymał się do końcowego gwizdka, mimo iż w końcowych momentach tego spotkania tarnobrzeżanie bronili się niemal w 11. W tym czasie swoich sytuacji nie wykorzystali między innymi GębalskiZalepa. Niestety Stal przegrywa znów po bardzo słabej grze niemal całego zespołu. Pisze niemal, bo zdecydowanym bohaterem w naszym zespole był nasz bramkarz Brylewski, a dwie wpuszczone bramki nie obciążają jego konta. Jego koledzy po raz kolejny nie byli w stanie wskoczyć na poziom, jaki sobie wszyscy byśmy życzyli. Taktyka trenera Białka wyraźnie zawodzi i cotygodniowe obietnice z konferencji prasowych, że wszystko idzie w dobrym kierunku, zaczynają być niewystarczające, ponieważ zespół, który miał walczyć o pierwszą piątkę w ligowej tabeli, wędruje coraz szybciej w kierunku jej dna.
7 października 2017, 13:00 – Tarnobrzeg (Stadion Miejski)
Stal Stalowa Wola 1-2 Siarka Tarnobrzeg 
Sebastian Zalepa 78 – Patryk Mikita 60, Krzysztof Ropski 81 
żółte kartki: Hirśkyj, Zalepa – Janeczko, Broź, Mikita, Ropski, Stępień. 
sędziował: Robert Marciniak (Kraków).
Andrzej Tomaszewski

 

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021