Kronika Policyjna

Pościg i strzelanina za dilerem

Pościg i strzelanina za dilerem

Plantację konopi założoną w piwnicy domu jednorodzinnego w Przędzelu zlikwidowali policjanci z łódzkiego Centralnego Biura Śledczego Policji. W namiocie termicznym funkcjonariusze zabezpieczyli 12 kilogramów marihuany. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Oboje usłyszeli już zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości narkotyków i urządzeń do ich produkcji. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

2052128375

Policjanci CBŚP z Łodzi ustalili, że na jednej z posesji w gminie Rudnik nad Sanem prawdopodobnie uprawiana jest marihuana. W trakcie dojazdu na miejsce zauważyli pojazd, którym miał kierować mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego. Funkcjonariusze zatrzymali samochód. Siedzący za kierownicą mężczyzna próbował cofnąć auto, stwarzając zagrożenie dla zatrzymujących go policjantów. Funkcjonariusze, by unieruchomić pojazd, przestrzelili opony wykorzystując strzelbę gładkolufową. Podczas przeszukania samochodu, znaleźli dowód osobisty, którego wygląd wzbudzał wątpliwości. W trakcie ustalania personaliów zatrzymanego mężczyzny okazało się, że są za nim wydane dwa listy gończe przez Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim.

1056007744

Policjanci przeszukali dom. W piwnicy ujawnili plantację konopi. W namiocie termicznym w pełni wyposażonym w sprzęt do uprawy roślin, został zabezpieczony susz i cztery rośliny konopi w doniczkach. Na strychu domu funkcjonariusze znaleźli odczep wewnętrznej linii zasilającej przeprowadzony przez otwór kominowy do piwnicy, z którego mężczyzna, nielegalnie pobierał energię do uprawianych roślin.

1671540655

18-latka z miejscowości Furmany i jej 30-letni partner zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania kobieta usłyszała zarzut posiadania urządzeń i przedmiotów służących do wytwarzania środków odurzających. Mężczyzna dodatkowo usłyszał 3 zarzuty, posiadania znacznej ilości środków odurzających, uprawy konopi i kradzieży energii elektrycznej. 30-latek został przewieziony do zakładu karnego.

Policjanci z Niska, którzy przejęli sprawę ustalają czy zatrzymani sprzedawali narkotyki na lokalnym rynku.

źródło: KPP Nisko

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Dziś policyjne działania “Smog”

stw24.pl17 czerwca 2021

Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

stw24.pl16 czerwca 2021

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

stw24.pl7 czerwca 2021

Dwie kolizje z udziałem nietrzeźwych

stw24.pl26 maja 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zabłądziła w lesie – pomogli jej policjanci

stw24.pl18 maja 2021

Z seniorami o bezpieczeństwie

stw24.pl15 maja 2021
areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021