Kronika Policyjna

Pościg za kierowcą w Stalowej Woli

Pościg za kierowcą w Stalowej Woli

Policjanci stalowowolskiej drogówki interweniowali wobec mężczyzny, który jadąc volkswagenem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie kontroli okazało się, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. 58-latek za swój czyn odpowie przed sądem. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 10.30, policjanci ze Stalowej Woli pełnili służbę na trasie Podskarpowej. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, jak kierowca volkswagena passata przejeżdża skrzyżowanie ulicy Podskarpowej z ulicą Brandwicką na czerwonym świetle. Policjanci ruszyli w pościg i podali sygnały do zatrzymania kierującemu volkswagenem. Kierowca zlekceważył polecenie do zatrzymania i jechał w kierunku Stalowej Woli.

Funkcjonariusze kontynuowali pościg, zrównali się z uciekającym kierowcą i tarczą do zatrzymania pojazdów podali sygnał do zatrzymania. I to polecenie kierowca zignorował. Policjanci wyprzedzili volkswagena i stopniowo zmniejszali prędkość, aż do momentu zatrzymania pojazdu.
Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą volkswagena był 58-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Na pytanie policjantów, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli 58-latek odpowiedział, że przecież nie musi tego robić. Policjanci zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny, bo samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Policjanci przypominają, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest  przestępstwem i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Kronika Policyjna

policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierowców

stw24.pl13 września 2021

Szynobus potrącił leżącego przy torach mężczyznę

stw24.pl13 września 2021

Bezpieczna droga do szkoły ze stalowowolską policją

stw24.pl10 września 2021

Grzybiarze – Policja apeluje o rozwagę!

stw24.pl7 września 2021

Zatrzymani na doglądaniu uprawy konopi

stw24.pl27 sierpnia 2021

W miniony weekend policja zatrzymała trzech pijanych kierowców

stw24.pl24 sierpnia 2021

Śmiertelny wypadek w powiecie stalowowolskim

stw24.pl20 sierpnia 2021