W Stalowej Woli

Poświęcili mural św.Jana Pawła II

Poświęcili mural św.Jana Pawła II

16 października 1978 roku ówczesny kardynał Karol Wojtyła został wybrany Papieżem i obrał imię Jan Paweł II. W 42. rocznicę tego wydarzenia i w roku stulecia urodzin Papieża Polaka w Stalowej Woli powstał niesamowity mural z jego wizerunkiem. Uroczyste poświecenie malowidła odbyło się 18 października 2020 roku.

Uroczystość rozpoczęła się koncertem pn. „Utwory, które towarzyszyły św. Janowi Pawłowi II w czasie pielgrzymek do Polski” w wykonaniu: Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej i Pałacyku Michla, zespołów artystycznych MDK oraz Chóru Dworskiego ze Stowartu. Następnie w kościele pw. Opatrzności Bożej odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Edwarda Frankowskiego.

– Mural św. Jana Pawła II ma dzisiaj ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy tu przybywają. Spojrzą i już mogą sobie uświadomić do kogo my należymy i jaki mamy dług wdzięczności wobec Ojca Świętego, a przede wszystkim wobec Pana Jezusa, który dał nam umiłowanego Papieża św. Jana Pawła II. Będziemy się modlić, żeby jego orędownictwo nad miastem Stalową Wolą było wspaniałe, żebyśmy mogli liczyć na jego nieustającą pomoc i opiekę, a przede wszystkim, żeby pobudzał mieszkańców Stalowej Woli, by mieli stalowy charakter, mocną wiarę, nadzieję i miłość oraz żeby były mocne te inicjatywy, które służą dla umocnienia życia religijnego i patriotycznego – mówił podczas Eucharystii ks. bp Edward Frankowski.

– Pragnę z serca ze wzruszeniem wyrazić wdzięczność za tę wspaniałą uroczystość, za to, że wspólnie tworzymy takie piękne i wyjątkowe miasto jakim jest Stalowa Wola. Ta jak na tym muralu św. Jan Paweł II jest wsparty o krzyż, tak niech ten wizerunek będzie wsparciem dla nas. Nasz Papież swoim życiem, jak Mojżesz naszych czasów, otwierał serca innych, tak my również bądźmy dobrzy, serdeczni i kochający dla siebie nawzajem. Wtedy będziemy wypełniać życie i naukę św. Jana Pawła II – mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Prezydent Stalowej Woli przyznał, że od kiedy film z tego jak powstawał mural okrążył Internet, dostaje wiadomości z Hiszpanii, z Brazylii, Włoch, ze Stanów Zjednoczonych, jakim wyjątkowym miastem musi Stalowa Wola, jacy muszą tu mieszkać piękni, odważni ludzie budujący swoje życie na wartościach. – Pewnie mural o takiej symbolice i wielkości mógłby powstać wszędzie na świecie, a powstał w Stalowej Woli – dodał Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta podziękował też wszystkim, którzy sprawili, że ten wyjątkowy wizerunek widnieje na stalowowolskim bloku i którzy przyczynili się do niedzielnej uroczystości. – Dziękuję biskupowi Edwardowi Frankowskiemu, że zawsze jest z nami w ważnych dla miasta chwilach, że nadal buduje naszą Stalową Wolę. Dziękuję ks. dziekanowi Krzysztofowi Kidzie za to, że tworzy taki wyjątkowy klimat naszego dekanatu i parafii. Dziękuję Hucie Stalowa Wola za objęcie patronatem finansowym tego wspaniałego dzieła. Dziękuję wszystkim zespołom artystycznym pod przewodnictwem Edwarda Horoszki za to, że podnieśliście nas w tej modlitwie pod samą kopułę Opatrzności Bożej. Dziękuję dzieciom i młodzieży za oprawę Mszy św. – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Po uroczystej Eucharystii ks. bp Edward Frankowski, ks. Krzysztof Kida, parlamentarzyści, władze samorządowe, przedstawiciele Huty Stalowa Wola z prezesem Bartłomiejem Zającem na czele oraz zainteresowani mieszkańcy zebrali się pod muralem św. Jana Pawła II. Poświecenia wizerunku Świętego dokonał biskup Frankowski.

 

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021