W Stalowej Woli

Potańcówka u radnego?

Potańcówka u radnego?

Jutro Rada Miasta zadecyduje, czy dofinansuje powiat m.in. w zakresie organizacji Jubileuszu 90-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego, który odbędzie się w maju. Obchody zakończy uroczysty Bal Absolwenta w Oficynie Pałacowej Ordynata w Charzewicach należącej do radnego miejskiego, Pawła Madeja.

By sprawa była jeszcze ciekawsza, Ministerstwo Edukacji Narodowej obcięło dotację dla miasta na oświatę, a zatem radni miejscy będą musieli znaleźć dodatkowe 70 tys. zł ze środków własnych na szkolnictwo w Stalowej Woli. Jednocześnie biorą pod uwagę dofinansowanie powiatowej szkoły  kwotą 9 tys. zł z przeznaczeniem na jubileusz, który obejmuje również bal organizowany u jednego z nich. Czy radni zdają sobie sprawę, że jest to konflikt interesów?

Powiat ubiega się również o dofinansowanie szpitala kwotą 30 tys. zł (na zakup pulsoksymetrów i termometrów) oraz DPS-u kwotą 51 tys. (na podnośnik hydrauliczny, krzesła do masażu, kozetki lekarskiej oraz fali uderzeniowej i sondy skanującej do lasera Terapus 2). Całość wynosi zatem 90 tys. zł. Ciekawe, że powiat jeszcze niedawno miał do dyspozycji taką kwotę i postanowił wykorzystać ją na zakup nowego auta służbowego dla starostów, bo 2-letni poprzednik wydał się za stary. Teraz bez żadnej refleksji wyciąga rękę do miasta na rzeczy rzeczywiście potrzebne. Zaraz prezydent podniesie krzyk, że nie będzie oszczędzał na zdrowiu mieszkańców i powiatowi pieniądze się należą. Może jednak warto by było zreflektować się przy kolejnym wydawaniu publicznych środków na głupoty i rozrywkę. Jak widać są ważniejsze potrzeby.

IMG_4238-Kopiowanie-1000x600

Amelia Chodorek

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021