W powiecie

Powiat można zwiedzać na dwóch kółkach

Powiat można zwiedzać na dwóch kółkach

O tym, że powiat stalowowolski jest świetnym miejscem do uprawiania turystyki na dwóch kołkach, co roku przekonują się uczestnicy „Rodzinnego Powiatowego Rajdu Rowerowego”. Okazuje się, że wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, by móc podziwiać zróżnicowany krajobraz, a także korzystać z infrastruktury rowerowej.

Rajd rowerowy, w tym roku organizowany już po raz 5. przez stalowowolskie starostwo na stałe wpisał się już w kalendarz imprez i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Ze względów organizacyjnych może w nim brać udział 200 osób, a chętnych jest dużo więcej.

W tym roku uczestnicy pokonali 60 km trasę: Stalowa Wola – Pysznica – Ruda Jastkowska – Lipowiec – Rzeczyca Długa – Rzeczyca Okrągła – Kępa Rzeczycka – Wola Rzeczycka – Żabno – Radomyśl nad Sanem – Dzierdziówka – Zbydniów – Kotowa Wola – Stalowa Wola. Były odcinki przez las, polne bezdroża, małe miejscowości. Część trasy wiodła Wschodnim Szlakiem Rowerowym „Green Velo”. Ci którzy jeszcze tędy nie jechali mogli przekonać się, że szlak ten jest bardzo bezpieczny, gdyż prowadzi wybudowanymi ścieżkami rowerowymi lub też przez mało ruchliwe drogi.  Rajd został objęty patronatem „Green Velo” i relację z niego będzie można zobaczyć na stronie internetowej szlaku.

Podczas dłuższego przystanku, który był przewidziany w Diecezjalnym Ośrodku Turystyki i Formacji Chrześcijańskiej AUGUSTIANUM w Radomyślu nad Sanem, uczestnicy wzięli udział w „Rowerowym pikniku z Lodołamaczami”.  A zorganizował go Stalowowolski Klub Morsów Lodołamacze.  Chętni brali udział w konkursach zręcznościowych, a także wiedzy o województwie podkarpackim oraz o Wschodnim Szlaku Rowerowym „Green Velo”. A do wygrania były bardzo  atrakcyjne nagrody m.in. liczniki, pulsometry, ufundowane przez Województwo Podkarpackie.

Meta był pod starostwem powiatowym, tu każdy otrzymał pamiątkowy medal za ukończenie rajdu.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021

Fotel dla Stalowowolskiej okulistyki

stw24.pl8 września 2021

Nowy rok już w murach szkolnych

stw24.pl1 września 2021

Koronacja obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Radomyślu

stw24.pl1 września 2021

Plac zabaw w Antoniowie uroczyście otwarty

stw24.pl31 sierpnia 2021