W Stalowej Woli

Powiat pomaga w budowie drogi “na Hucie”

Powiat pomaga w budowie drogi “na Hucie”

50 000 tys. zł przekazał Powiat Stalowowolski na rozbudowę drogi gminnej na obszarze dawnej Huty. W związku z tym, że tereny te będą rozgrodzone miasto chce tam poprawić stan infrastruktury. Udział drugiego samorządu daje dodatkowe punkty w ubieganiu się o dofinansowanie z zewnątrz.

Gmina Stalowa Wola zamierza ubiegać się o dofinansowanie w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na realizację projektu pn. „Poprawa
lokalnego  układu  komunikacyjnego  poprzez  rozbudowę  drogi  gminnej  stanowiącej bezpośrednie  połączenie  z  istniejącymi  terenami  inwestycyjnymi  położonymi  przy ul. COP  w  Stalowej  Woli”.
– Gmina tak późno wystąpiła do nas z wnioskiem o zawarcie partnerstwa, ze względu na to, że nie miała jeszcze projektów i wyliczonej wartości tego zadania. Partnerstwo daje gminie  pięć dodatkowych punktów w rankingu oceny ofert. To może być bardzo dużo jeśli chodzi o realizację tego projektu. Inwestycja ta ułatwi dostęp do terenów inwestycyjnych znajdujących się na terenie dawnej Huty, teraz będą to tereny rozgrodzone – wyjaśniała podczas sesji Rady Powiatu, Alicja Mach, naczelnik wydział inwestycji i mienia powiatu.

Projekt ma polegać na rozbudowie i przebudowie odcinka istniejącej drogi na terenie Huty o długości 2,5 km oraz przebudowa dróg krzyżujących się o długości do około 200 m.
W ramach prac zostaną także zbudowane chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, kanalizacja deszczowej, przebudowane lub zabezpieczone zostaną istniejące sieci uzbrojenia podziemnego kolidujących z drogą.
Prace te mają być realizowane w latach 2017-2019.  Wartość projektu opiewa na kwotę ok. 13 mln zł. Inwestycja  będzie realizowana  w  trybie  zaprojektuj  i  wybuduj.
Według założeń projektowana droga ma umożliwić pełną obsługę komunikacyjną przyległych nieruchomości oraz umożliwić dogodny dostęp do terenów inwestycyjnych przy ul. COP.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021