W powiecie

Powiat poręczył kredyty dla szpitala i PKS-u

Powiat poręczył kredyty dla szpitala i PKS-u

15 mln zł oraz 500 tys. zł – kredyty w takich kwotach Powiat Stalowowolski poręczy kolejno Szpitalowi Powiatowemu oraz Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej.

Uchwały w tych sprawach zostały podjęte podczas XVIII Nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego, która odbyła się 16 lipca 2020 r.
Dyrekcja SPZOZ Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli o poręczenie dużego kredytu ubiegała się już w roku ubiegłym. Ostatecznie Zarząd Powiatu postanowił poręczyć kwotę 15 mln zł, co pod koniec czerwca zostało pozytywnie zaopiniowane przez Radę Społeczną szpitala. Kredytu udzieli bank PKO BP, a będzie on podzielony na 2 części: pierwsza, to kredyt obrotowy nieodnawialny w kwocie 7 mln zł, który będzie przeznaczony na spłatę zobowiązań wymagalnych, natomiast druga – to kwota 8 mln zł z przeznaczeniem na zadania inwestycyjne.

– Będą to dwie duże i ważne dla naszej lecznicy i jej pacjentów inwestycje – budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z dostawą i montażem kolumn medycznych, wyposażeniem i dokumentacją, a drugie zadanie to przebudowa Oddziału Neurologii wraz wyposażeniem i dokumentacją. Ich realizacja będzie kolejnym krokiem w unowocześnianiu i rozwijaniu Szpitala Powiatowego w Stalowej Woli, sprawi też, że będziemy mogli pomagać większej grupie chorych z udarami. A tych niestety jest coraz więcej – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Budowa nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii rozpocznie się i zakończy jeszcze w tym roku. Po zakończeniu tej inwestycji, rozpocznie się przebudowa Oddziału Neurologii.
Natomiast dla PKS-u uchwalono poręcznie kredytu w wysokości 500 tys. zł. Ma on być zaciągnięty w Nadsańskim Banku Spółdzielczym z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności, w tym wynagrodzeń i zobowiązań publiczno-prawnych oraz zobowiązań wobec dostawców. Powiat jest właścicielem 100 procent akcji spółki od 2010 roku.
W przypadku obydwu uchwał dotyczących poręczeń, Rada głosowała jednogłośnie – „za” byli wszyscy obecni radni.

 

Źródło Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021