W powiecie

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

Powiat przejmuje „Medyka”, szkołą nadal będzie kierował Robert Grzyb

Robert Grzyb wygrał konkurs na dyrektora Medycznej Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Stalowej Woli. Szkoła ta, od września będzie prowadzona przez Powiat Stalowowolski.

Funkcjonujące obecnie w Stalowej Woli Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego – nazywane popularnie „Medykiem”, czekają wkrótce spore zmiany. Szkoła prowadzona dotychczas przez Województwo Podkarpackie, trafi od 1 września 2021 r. pod egidę Powiatu Stalowowolskiego. – W związku z tym, że województwo nie było zainteresowane dalszym prowadzeniem tej szkoły, a nam zależało na zapewnieniu funkcjonowania tak mocno związanej ze środowiskiem lokalnym jednostki oświatowej oraz kontynuacji kształcenia słuchaczy w zawodach medycznych, postanowiliśmy ją przejąć. Uznaliśmy, że jest ona wciąż potrzebna na naszym rynku edukacyjnym, a jej oferta jest ciekawa dla potencjalnych słuchaczy. A gdybyśmy jej nie przejęli, zostałaby zlikwidowana. Dlatego też doszliśmy do porozumienia z Urzędem Marszałkowskim w tej sprawie – najpierw odpowiednią uchwałę podjął w marcu tego roku Sejmik Województwa Podkarpackiego, a w czerwcu uczyniła to Rada Powiatu Stalowowolskiego – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

„Medyk” zmieni nie tylko organ prowadzący, ale i nazwę. Wynika to z tego, że Sejmik Województwa Podkarpackiego podjął uchwały w sprawie rozwiązania Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Stalowej Woli i przekazania do prowadzenia Powiatowi Stalowowolskiemu tylko Medycznej Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Stalowej Woli. Województwo Podkarpackie zobowiązało się jednocześnie udzielić Powiatowi Stalowowolskiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na wydatki związane z prowadzeniem szkoły w okresie od  1 września 2021 r. do 31 grudnia 2021 r., w wysokości 340 000 zł. Ewentualne brakujące środki zostaną pokryte z budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Medyczna Szkoła Policealna im. Hanny Chrzanowskiej nie zmieni swojej siedziby – wciąż będzie funkcjonowała w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli, a więc przy ul. Staszica 5. Nadal będzie nią też kierował Robert Grzyb, który wygrał konkurs na dyrektora i od 1 września będzie kontynuował zarządzanie przekształconą placówką. Powierzenie obowiązków dyrektora odebrał od starosty Janusza Zarzecznego w dniu 23 lipca 2021 roku.

W roku szkolnym 2021/2022 Medyczna Szkoła Policealna prowadzi nabór na następujące zawody:

  • technik masażysta
  • technik elektroradiolog
  • technik sterylizacji medycznej
  • technik farmaceutyczny
  • opiekun medyczny
  • podolog

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Powstał portal o Kresach

stw24.pl23 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

stw24.pl13 września 2021

Uczniowie kibicowali w Chorzowie na Memoriale Kamili Skolimowskiej

stw24.pl13 września 2021