W powiecie

Powiat wyremontuje kolejną drogę

Powiat wyremontuje kolejną drogę

W dniu 12 kwietnia 2016 roku starosta Janusz Zarzeczny odebrał z rąk wojewody Ewy Leniart promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja wynosi 490 tys. zł i zostanie przeznaczona na remont drogi w miejscowości Baraki Stare (gmina Zaklików).

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 79 promes na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wsparcie trafi do 62 gmin i 17 powiatów z terenu województwa podkarpackiego. Środki, pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015.

Jednym z samorządów, który otrzymał taką promesę, jest Powiat Stalowowolski. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w miejscowości Baraki Stare w gminie Zaklików. – Bardzo się cieszę z tego powodu. Drogi to jeden z naszych priorytetów, staramy się remontować czy przebudowywać wszystkie te, które wymagają naprawy. Bez względu na to, czy są to drogi w Stalowej Woli – gdzie lada dzień rozpoczniemy inwestycję na ulicy Klasztornej, czy też na terenie gmin wiejskich, czego przykładem jest właśnie droga wiodąca przez miejscowość Baraki Stare – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycja na którą powiat otrzymał dotację z MSWiA będzie realizowana na dwóch odcinkach: pierwszy jest obecnie drogą gruntową i ma długość 720 metrów, a drugi jest asfaltowy i ma długość 780 metrów. Zgodnie z projektem, na odcinku który jest obecnie drogą gruntową zostanie wykonana nawierzchnia betonowa, natomiast na drugim pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. W ramach inwestycji będą również umacniane skarpy, utwardzane pobocza, a także odmulane przydrożne rowy.

Przetarg na wykonawcę inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze w kwietniu, natomiast same roboty są przewidziane na okres czerwiec-lipiec.

źródło: Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Kończą się prace budowlane chodnika na ul. Krętej w Pysznicy

stw24.pl8 kwietnia 2021

Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci

stw24.pl8 kwietnia 2021

Stowarzyszenie PANDOZ realizuje budowę placu zabaw w Antoniowie

stw24.pl6 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021