W powiecie

Powiat wyremontuje kolejną drogę

Powiat wyremontuje kolejną drogę

W dniu 12 kwietnia 2016 roku starosta Janusz Zarzeczny odebrał z rąk wojewody Ewy Leniart promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja wynosi 490 tys. zł i zostanie przeznaczona na remont drogi w miejscowości Baraki Stare (gmina Zaklików).

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 79 promes na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wsparcie trafi do 62 gmin i 17 powiatów z terenu województwa podkarpackiego. Środki, pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa, będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2013-2015.

Jednym z samorządów, który otrzymał taką promesę, jest Powiat Stalowowolski. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w miejscowości Baraki Stare w gminie Zaklików. – Bardzo się cieszę z tego powodu. Drogi to jeden z naszych priorytetów, staramy się remontować czy przebudowywać wszystkie te, które wymagają naprawy. Bez względu na to, czy są to drogi w Stalowej Woli – gdzie lada dzień rozpoczniemy inwestycję na ulicy Klasztornej, czy też na terenie gmin wiejskich, czego przykładem jest właśnie droga wiodąca przez miejscowość Baraki Stare – komentuje Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycja na którą powiat otrzymał dotację z MSWiA będzie realizowana na dwóch odcinkach: pierwszy jest obecnie drogą gruntową i ma długość 720 metrów, a drugi jest asfaltowy i ma długość 780 metrów. Zgodnie z projektem, na odcinku który jest obecnie drogą gruntową zostanie wykonana nawierzchnia betonowa, natomiast na drugim pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa. W ramach inwestycji będą również umacniane skarpy, utwardzane pobocza, a także odmulane przydrożne rowy.

Przetarg na wykonawcę inwestycji zostanie ogłoszony jeszcze w kwietniu, natomiast same roboty są przewidziane na okres czerwiec-lipiec.

źródło: Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Dodatkowy punkt spisowy w Jastkowicach

stw24.pl28 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Powstał portal o Kresach

stw24.pl23 września 2021

Żurawinobranie 2021 w Gminie Pysznica

stw24.pl23 września 2021

Kolejny Piknik Rodzinny w Gminie Pysznica

stw24.pl22 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021