W Stalowej Woli

Powiewać będzie tylko biało-czerwona

Powiewać będzie tylko biało-czerwona

Lokalni działacze Komitetu Obrony Demokracji oraz Platformy Obywatelskiej domagają się od prezydenta Stalowej Woli, aby flaga Unii Europejskiej ponownie zawisła na masztach przed Urzędem Miasta. W tym celu wystosowali petycję. Czy granatowa flaga z żółtymi gwiazdami zawiśnie przed magistratem?

IMG_8154

O to zapytaliśmy Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli. – Flaga Unii Europejskiej nie będzie na stałe wisiała przed Urzędem Miasta w Stalowej Woli. Jest to  związane z wytycznymi, które dają dobre praktyki prezentacji flag narodowych, w tym przede wszystkim flagi Polskiej. Zgodnie z tymi dobrymi praktykami, flaga Unii Europejskiej może być prezentowana na budynkach użyteczności publicznej, na urzędach, tylko i wyłącznie w sytuacjach bezpośrednio związanych z tematyką unijną. Na przykład flaga unijna może zawisnąć obok biało-czerwonej w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego – stwierdza prezydent. Dodaje, że flaga ta, również zgodnie z wytycznymi, może być prezentowana na tablicach, które są przy inwestycjach dofinansowanych ze środków europejskich. I tak też jest w Stalowej Woli.

– Chciałbym przypomnieć Komitetowi Obrony Demokracji o naszej Konstytucji, o tym jak określane są nasze barwy narodowe, jak określana jest nasza symbolika i to, że biało-czerwona jest naszym symbolem narodowym, z którego powinniśmy być dumni. Dlatego przed Urzędem Miasta będzie powiewała biało-czerwona, która również ma przypominać mi, jako prezydentowi, ale również wszystkim urzędnikom, którzy tu pracują, że nasza praca, to jest również służba, patriotyczny obowiązek, że pracujemy dla małej ojczyzny – Stalowej Woli, ale również tej dużej – Polski – podkreśla Nadbereżny.

Zauważa, że flaga unijna nie reprezentuje żadnego kraju. Unia Europejska nie posiada osobowości  państwowej, jest wspólnotą, porozumieniem, politycznym, gospodarczym, współpracy pomiędzy krajami, które do niego przystąpiły. – Ja to bardzo szanuję i cieszę się, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej, natomiast nie można z Unii tworzyć państwa. Jesteśmy wspólnotą, wolnych, nieodległych narodów. Przed Urzędem Miasta będzie prezentowana biało-czerwona, to jest również symbolem tego, że my pracujemy na nasz, a nie na żaden  inny kolor narodowy. Tego życzę również  Komitetowi Obrony Demokracji, aby również pracowali na biało-czerwoną, a nie na barwy innych wspólnot czy narodów – stwierdza prezydent Stalowej Woli.
Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021