W Stalowej Woli

Powstała najzdrowsza siłownia – „pod chmurką”

Powstała najzdrowsza siłownia – „pod chmurką”

Wioślarz, biegacz, steper, drabinka, to niektóre z urządzeń na nowej siłowni pod chmurką, która została otwarta na stadionie „San” przy ul. Kusocińskiego na os. Piaski w Stalowej Woli. Z obiektu tego mogą korzystać codziennie wszyscy mieszkańcy.

Siłownia została zbudowana w ramach zadania dotyczącego modernizacji boiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W październiku ubiegłego roku został oddany do użytku budynek zaplecza socjalnego. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł pół miliona złotych. Z czego połowa tej kwoty to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki z funduszu  rozwoju kultury fizycznej w ramach programu Modernizacja infrastruktury sportowej.
Dziś odbyło się oficjalne otwarcie terenowej siłowni, by była bezpieczna i wszystkim dobrze służyła została poświęcona przez brata Pawła Pelczar z klasztoru kapucynów. Zaś prezydent Lucjusz Nadbereżny przekazał klucze do siłowni na ręce Lucyny Żmindy, dyrektor Zespołu Szkół nr 4, gdyż to jej uczniowie będą najczęściej korzystali z tego obiektu.

Stadion należy do  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli, a opiekuje się nim i zarządza Parafialny Klub Sportowy „San”, który działa przy klasztorze kapucynów.
Przy tej okazji przedstawiciele klubu „San”, prezes Marian Pawlik i wiceprezes Edward Błażejewski podziękowali bratu Pawłowi Pelczarowi za pomoc nie tylko duchową, ale i fizyczną, wręczyli mu upominek – klubowy dres.

Siłownia znajduje się w bocznej części stadionu, jest do niej osobne wejście. Chętni mają do dyspozycji 6 urządzeń, z których każde ma dwie funkcje i tak jest: drabinka, wioślarz, biegacz, narciarz, steper, rower, podciąg nóg, prasa nożna, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, ławka, surfer. Przy każdym urządzeniu jest opis wyjaśniający jakie partie mięśni można na nim ćwiczyć oraz instrukcja jak je wykonywać.  Nawierzchnia została wykonana z piasku. Obiekt jest stale otwarty i dostępny dla wszystkich, tak dla dorosłych jak i dla dzieci, przy czym urządzenia są przeznaczże dla dzieci powyżej 10. roku życia.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

stw24.pl27 października 2021