sport

Powstanie centrum szkoleniowe dla piłkarzy

Powstanie centrum szkoleniowe dla piłkarzy

Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej powstanie w Stalowej Woli. Planowane jest by obiekt, obejmujący kilka elementów był gotowy na 80-lecie ZKS Stal Stalowa Wola, czyli w 2018 r.

Będzie to kompleks szkoleniowy, konferencyjny, który będzie tworzył bazę dla województwa podkarpackiego, ale także dla ościennych województw. Miasto będzie mieć profesjonalny ośrodek szkolenia młodzieży, drużyn zawodowych, ale także innych organizacji sportowych.

Ma być wybudowana nowoczesna, profesjonalna trybuna z reprezentacyjną lożą dla gości, wraz z nową podgrzewaną i oświetlaną murawą, ale też z całym zapleczem szkoleniowym, socjalnym, treningowym i gastronomicznym.  W sumie obok głównego boiska będą jeszcze 4 szkoleniowe.
– Chcemy wykorzystać potencjał, który mamy zamknięty w obrębie naszych obiektów MOSiR-u. W ostatnich miesiącach trwały intensywne prace nad przygotowaniem nowego projektu wraz z całym kompleksem treningowym. Murawa będzie spełniać kryteria Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także innych związków, także międzynarodowych.  – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Miasto będzie ubiegać się o dofinansowanie tej inwestycji z Ministerstwa Sportu, chcą uzasadnić swoje starania tym, że kompleks szkoleniowy będzie niezbędnym elementem podkarpackiej infrastruktury sportowej.

– Złożenie jest takie, aby nie była to kolejna skarbonka na majątku miasta. Każdy obiekt kubaturowy, który tworzymy, będzie powodować w przyszłości koszty. Jeśli planujemy  budowę centrum szkolenia piłki nożnej, to od razu pokazujemy przyszłą infrastrukturę, która będzie zarabiać na siebie, a także otrzymywać wsparcie w związku z umowami szkoleniowymi – zaznacza prezydent.
Cały projekt jest wyceniony na blisko 50 mln zł. Dotacja z ministerstwa, na którą liczy miasto, to około 20 mln zł, ponadto ma odzyskać z tej inwestycji 100 proc. zwrotu VAT-u, czyli ponad 9 mln zł. Dochód, który samorząd otrzyma w ramach planowanej inwestycji to jest blisko 30 mln zł. Natomiast udział własny miasta wyniesie około 20 mln zł, czyli w roku 2017 i 2018 będą musiały być zarezerwowane te pieniądze w budżecie na ten cel.

Projekty budowlane, a także projekt centrum szkoleniowego został uzgodniony z PZPN-em. – Jest akceptacja strategicznego dla nas partnera, który później będzie decydował o kierunkach szkolenia i będzie brał pod uwagę Stalową Wolę – zapewnia Nadbereżny.

Joanna Piechuta

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Voster ATS Team na CRO Race

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Siatkarki VEGI MOSIR wygrały Ogólnopolski Turniej w Kraśniku

stw24.pl20 września 2021

Paterski siódmy w PWZ Zuidenveld Tour

stw24.pl20 września 2021

Awans „Stalowych Rakiet” do finałów Talentiady Tenisowej

stw24.pl14 września 2021

Turniej siatkówki dziewcząt

stw24.pl14 września 2021

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na finiszu

stw24.pl13 września 2021

Patryk Stosz drugi w Czechach

stw24.pl13 września 2021