W Stalowej Woli

Powstanie nowe przedszkole, a być może i kolejny żłobek

Powstanie nowe przedszkole, a być może i kolejny żłobek

W ubiegłym roku zostało utworzone 100 nowych miejsc w miejskich przedszkolach w Stalowej Woli. Powstał też nowy żłobek, w którym miejsce znalazło 65 maluchów. To jednak nadal za mało jak na potrzeby Stalowej Woli. Dlatego też samorząd myśli o kolejnych placówkach dla dzieci. W najbliższych planach jest budowa nowego przedszkola, a w przyszłości może i utworzenie trzeciego żłobka.

Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, zmiany, które nadchodzą w oświacie powodują, że samorząd musi przygotowywać kolejne miejsca w przedszkolach. Ponadto w Stalowej Woli są przedszkola typu szwedzkiego, te obiekty, ze względu na to, że nie spełniają wielu wymogów, muszą być wycofywane. A w takim mieści się np. przedszkole nr 12. Dlatego miasto planuje budowę nowego obiektu.  W tegorocznym budżecie jest zarezerwowane 150 tys. zł na projekt techniczny budynku nowego przedszkola. Ma ono powstać przy ul. KEN naprzeciwko hotelu Stal.  Obecnie tam jest pusty plac, a przed laty było tam przedszkole, które zostało zburzone.

Prezydent podkreśla, że tam nie tylko ma powstać nowa placówka dla dzieci, ale także ma zostać stworzony kompleks rekreacyjny, na terenie należącym już do Spółdzielni Mieszkaniowej, dla mieszkańców tej części miasta. Ten projekt będzie realizowany docelowo na przełomie  2017 i 2018 roku.

W planach jest też stworzenie miejsc profesjonale opieki dla najmłodszych mieszkańców miasta.
– Mamy nowy żłobek miejski, w którym jest miejsce dla 65 dzieci, jednak jest to liczba niewystarczająca dla takiego miasta jak Stalowa Wola. Dlatego w tej chwili myślimy o kolejnych punktach, w których będą mogły powstać miejsca profesjonalnej opieki nad małymi dziećmi. Chcielibyśmy, aby w 2017 roku  powstały kolejne projekty nowych miejsc żłobkowych na terenie miasta, tak aby w 2018 roku można było przystąpić do kolejnych inwestycji – zapowiada prezydent Lucjusz Nadbereżny.
Zaznacza, że miasto będzie szukać lokali czy obiektów, które będą mogły być zaadaptowane na żłobek. Przy okazji takich inwestycji będzie chciało skorzystać z rządowego wsparcia finansowego  w ramach programu Maluch.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Do Stalowej Woli zawitała mobilna wystawa na 60-lecie KGHM Polska Miedź S.A.

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021

Powiat Stalowowolski wśród najlepszych w kraju!

stw24.pl20 września 2021

Dzień Otwarty w Klubie “Wesoła Gromadka”

stw24.pl20 września 2021

Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl20 września 2021

Z zielonego patio korzystają najmłodsi i dorośli

stw24.pl17 września 2021

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę przejść dla pieszych

stw24.pl17 września 2021

MSPO 2021- podsumowanie udziału HSW S.A.

stw24.pl15 września 2021

Pracodawca Przyjazny Pracownikom – KGHM ZANAM z prestiżowym certyfikatem

stw24.pl14 września 2021