W Stalowej Woli

Praca na wakacjach? – czemu nie

Praca na wakacjach? – czemu nie

„Podkarpacie stawia na zawodowców”- to hasło projektu realizowanego przez Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli dla uczniów, którzy chcą nabyć doświadczenie i polepszyć swoje kwalifikacje. Wakacyjny staż realizowany jest do 30 września przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie. Jego celem jest dostosowanie jakości kształcenia do potrzeb rynku pracy w palcówkach edukacyjnych, modernizacja oraz atrakcyjność szkolnictwa zawodowego w powiecie stalowowolskim.

W ramach planu, realizowane są staże dla osób wykonujących zawód: technik informatyk, technik elektronik, technik mechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik organizacji reklamy oraz technik usług fryzjerskich. Uczniom przypada dzienne, ciągłe kształcenie po 7 godzin i 30 minut w ciągu czterech  tygodni od poniedziałku do piątku, za które będą pobierać wynagrodzenie w wysokości 1000 zł brutto. Staże realizowane są w 3 – osobowych grupach, nad którymi opiekę sprawuje wyznaczona przez pracodawcę osoba, będąca pracownikiem zakładu pracy.

Projektem zostały objęte szkoły w Stalowej Woli tj. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im.  gen. Władysława Sikorskiego, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana Sobieskiego oraz Centrum Edukacji Zawodowej.

Projekt współfinansowany jest z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX – „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.2, „Podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego”.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021