Rozrywka

Prace na placu osiedla Pławo trwają

Prace na placu osiedla Pławo trwają

Na dotychczas „betonowej pustyni” w centrum miasta już widać zarysy nowej przestrzeni. Docelowo na Podwórku dla Pława znajdzie się siłownia plenerowa, plac zabaw z zadaszoną piaskownicą, nowe zieleńce, czy innowacyjna fontanna oraz elementy małej architektury. Planowo odnowionym podwórkiem będziemy się cieszyć jeszcze w tym roku.

– Podwórko dla Pława zamieni się w zielone miejsce do zabawy dla dzieci i teren rekreacji dla seniorów. Dbając o zieleń, w środku osiedla pojawi się wiele nasadzeń w postaci nowych drzew oraz krzewów. Podłogowa fontanna będzie wyróżniała to osiedlowe podwórko, a monitoring i oświetlenie dadzą bezpieczeństwo – informuje Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Prace ziemne i rozbiórkowe na terenie przy Alejach Jana Pawła II 6 wykonane są obecnie w około 50 %, a w około 60% roboty związane z kanalizacją sanitarną, deszczową i doprowadzeniem wody. Wykonane zostały przyłącza wodociągowe wraz ze studnią wodomierzową do fontann, kanalizacja deszczowa (bez drenażu), przyłącza kanalizacji sanitarnej, komora technologiczna pod automatykę fontann. Na chwilę obecną Wykonawca przygotowuje zbrojenie oraz szalunki ławek oraz fontanny. Trwają również ustalenia w sprawie technologii fontanny.

Zadanie obejmuje w pierwszym etapie: rozbiórkę istniejących urządzeń sportowych i zabawowych, zagospodarowanie terenu poprzez utwardzenie placów, budowę muru osłonowego siłowni plenerowej, drewnianych siedzisk, murków z ławkami, stworzenie zieleńców i niwelację terenu. Zamontowane zostaną urządzenia siłowni plenerowej (9 urządzeń), urządzenia placu zabaw (8 urządzeń) i zadaszenie nad piaskownicą oraz elementy małej architektury: ławki (12 szt.), kosze na śmieci (5 szt.), psie pakiety (2 szt.), stojaki na rowery (10 szt.). W ramach zadania będzie miał miejsce też demontaż istniejącego placu zabaw oraz koszy do gry w koszykówkę, rozbiórka istniejących ścieżek asfaltowych i poprawa oświetlenia. Pojawi się też fontanna wraz z maszynownią. Wykonana będzie kanalizacja sanitarna i przyłącza wody oraz kanalizacja deszczowa wraz z drenażem. Jeśli mieszkańcy wyrażą chęć, to w drugim etapie na Podwórku dla Pława mogą pojawić się również boiska sportowe.

Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada tego roku. Wartość zadania wyniesie nieco ponad 2 mln zł.

 

Źródło U.M. Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje Miasto Przyszłości – Stalowa Wola 2050”

stw24.pl31 lipca 2020

Pszczele gry i zabawy przed MBP

stw24.pl28 lipca 2020

Trwają zapisy na Festiwal Piosenki Angielskiej w Zaklikowie

stw24.pl20 lipca 2020

Aktywne wakacje z VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl7 lipca 2020

Wodny Placu Zabaw, pływalnia odkryta – zamknięte do odwołania

stw24.pl2 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020

Wizyta Andrzeja Dudy w USA – okiem Ambasadora Stalowej Woli Omara Sangare.

stw24.pl26 czerwca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020