W Stalowej Woli

Pracownicy ZMKS-u nie stracą pracy

Pracownicy ZMKS-u nie stracą pracy

W pierwszej połowie sierpnia radni miejscy podjęli decyzję o likwidacji Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli. Jednakże jak zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, pracownicy nie muszą się martwić o swoje zatrudnienie.

Przypomnijmy, ZMKS został zlikwidowany i ma być włączony w struktury Miejskiego Zakładu Komunalnego. Oczywiście miejski przewoźnik nadal będzie wykonywał swoje zdania, tylko w innej formule. Konsolidacja ta była konieczna, ponieważ systematycznie, z roku na rok pogarsza się sytuacja finansowa tego zakładu.
Pracownicy ZMKS-u w związku z tymi zmianami, obawiali się, że mogą stracić pracę. Dlatego też by wyjaśnić m. in. tę kwestię spotkał się z nimi prezydent Lucjusz Nadbereżny. Wtedy też zapewnił ich, że nikt nie starci pracy w procesie przejścia ZMKS-u do MZK.
– My likwidujemy zakład pod względem prawnym, majątkowym, ale oczywistym jest, że naszą intencją nie jest nagle dokonywać masowego zwolnienia w dużym zakładzie budżetowym. Ktoś te zadania będzie musiał realizować. Oczywiście, że ZMKS jako zakład budżetowy, działa na podstawie innego regulaminie wynagrodzeń, niż gdy jest w miejskiej spółce. Teraz przed dwoma stronami tego postępowania stoi duże wyzwanie, aby dojść do porozumienia i wypracować takie warunki płacowe, które pozwolą na utrzymanie obecnych stawek. To nie będzie na pewno łatwe – mówił Lucjusz Nadbereżny. Zaznaczał, że obawa czy ten proces łącznia zakładów nie przyniesie start, jest po obu stronach. – Ja jestem przekonany, że nie przyniesie – zapewniał.
W ZMKS-ie pracuje 84 osoby w tym 44 kierowców.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021