W Stalowej Woli

Premiery stalowowolskiej mleczarni

Premiery stalowowolskiej mleczarni

Jogurt, śmietana 30 proc. oraz osełka masła – niby zwyczajne, a wyjątkowe produkty, bo produkowane naturalnym  metodami i bez dodatkowych składników. Właśnie na rynek wprowadza je Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli. Dziś w Światowym Dniu Mleka OSM rozda mieszańcom Stalowej Woli, Niska, Tarnobrzega, Rudnika nad Sanem 1050 jogurtów naturalnych. W ten sposób przyłącza się do obchodów rocznicy Chrztu Polski. Ponadto dziś od godz. 16 przed Miejskim Domem Kultury odbędzie się Mleczny Podwieczorek.

Konsumenci docenili lokalną firmę

– Rok temu byliśmy w bardzo trudnej sytuacji, szukaliśmy partnera finansowego. Prezes San Banku Stanisław Kłapeć wyszedł nam naprzeciw, wsparł nasze pomysły. I w ten oto sposób dalej funkcjonujemy. Ubiegły rok udało nam się zakończyć, po raz pierwszy od wielu lat, na plusie. Perspektywa tego roku również jest optymistyczna, pomimo trudnego rynku . Obecnie wprowadzamy trzy nowe produkty i będziemy wprowadzać kolejne. Plany mamy ambitne. Zarząd i rada nadzorcza otrzymały absolutorium. Mamy wytyczone plany na ten rok. Nie udało by się nam to, gdyby nie pracownicy, rada nadzorcza, a przede wszystkim klienci, którzy nam zaufali – mówił podczas konferencji Sławomir Czwal, prezes OSM Stalowa Wola.

Przewodniczący rady nadzorczej OSM Józef Walczak, podkreślał, że w tym roku na konferencji spotyka się z dziennikarzami w znacznie lepszych nastrojach niż rok temu. –  Firma działa przyzwoicie, wynik finansowy jest powyżej zera i są perspektywy rozwoju. Wbrew temu, co się dzieje w branży mleczarskiej, nasza firma radzi sobie bardzo dobrze, a to dzięki temu, że konsumenci docenili walory naszych produktów – mówił.

Tylko naturalne składniki

Trzy produkty, które wprowadza OSM to: jogurt naturalny, śmietana 30 proc. oraz osełka masła. Jak zaznaczał prezes Czwal, są to naturalne produkty, a co najważniejsze pochodzą w większości z surowca, który jest odbierany od rolników, którzy mają swoje gospodarstwa w promieniu 50 km. W ubiegłym roku otrzymali oni ponad 5 mln zł. za mleko, co pokazuje skalę produkcji.

Śmietana 30 proc. już kiedyś była produkowana w zakładzie, teraz pojawia się na nowo w ofercie OSM. Jak zauważa Sylwia Burdzy, technolog, szef działu produkcji w mleczarni, jest to „perełka” na rynku, gdyż trudno znaleźć w sklepach 30 proc. śmietanę, która nie zawiera żadnych zagęszczaczy czy innych dodatkowych składników.

Natomiast jogurt naturalny i osełka są po raz pierwszy produkowane. Ich atutem jest to, że podobnie jak śmietana, nie mają żadnych sztucznych dodatków. Jakość i smak stalowowolskiego masła klienci bardzo sobie cenią, o czym świadczą wyniki sprzedaży, która z roku na rok rośnie o około 20 proc. Dotychczas można je było kupić tylko w kostkach, a mieszkańcy oczekiwali osełki.  Teraz taką mogą kupić.

Sylwia Burdzy zaznacza, że mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie. Mleko zwiera wiele cennych składników odżywczych, m.in. lekkostrawne białko, witaminy A, D, witaminy z grupy E, B, laktozę, tłuszcz, a także, co najważniejsze, jest bogatym źródłem wapnia.  Dorosła osoba powinna dziennie spożywać około 800 mg wapnia, mleko zawiera 120 mg w 100 ml, a jogurt aż 170 mg w 100 ml.

Prezes OSM zachęca do tego, by zwracać uwagę na to co się kupuje, gdzie produkty jest wytwarzany, a przede wszystkim do tego, by czytać skład. – Bo to, czym się odżywiamy, tym jesteśmy – stwierdza.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021