sport

Prezes, Dyzma czy sługus partyjny?

Prezes, Dyzma czy sługus partyjny?

Kariera Mateusza Nowaka to wzorowy przykład jak młody człowiek bez większych kompetencji  robi karierę przy koledze polityku, a że polityk ma jeszcze władze w mieście, to dyrektor może spać spokojnie. Co wydarzy się, gdy zniknie parasol ochronny władzy, to się okaże, ale trudno uwierzyć, aby władza umierała na takiego słabego prezesa/dyrektora. Mówiąc wprost, jak będzie trzeba Nowaka spuścić, aby własny tyłek chronić, to władza tak zrobi.

Pomoc Ekonomicznym Cymbałom w skrócie PEC

Mateusz Nowak w lipcu 2018 roku zostaje prezesem Stali Stalowa Wola i razem z prezydentem miasta Lucjuszem Nadbereżnym przedstawiają plan 5-letni. Trudno ten plan nazwać inaczej niż spisem pobożnych marzeń prezesa Nowaka, żaden z założonych punktów nie został zrealizowany, spółka ma ogromne długi, pożycza w PEC-u pół miliona złotych już w sierpniu 2019, a że Stal nie ma majątku i nawet dla PEC-u jest niewiarygodnym partnerem, bo pożyczkę musi poręczać Miejski Zakład Komunalny!!!! Awans na prezesa Stali wcale nie oznacza, że Mateusz Nowak rezygnuje z bycia vice dyrektorem w PSP 2 w Stalowej Woli, etat i wynagrodzenie pobierał aż do końca lutego 2020 roku. Na pytanie, czy Mateusz Nowak był w szkole, nauczyciele oficjalnie nie chcą mówić, ale już nieoficjalnie, mówią bardzo ciekawe rzeczy. ‘ Wiadomo, że Mateusza częściej można było w klubie spotkać, niż w gabinecie, ale mnie to nie dziwi-mówi nam jeden z nauczycieli ” proszę spojrzeć kto, jest dyrektorem w naszej szkole, to wtedy Pan zrozumie, dlaczego tak było”. Dyrektorem PSP 2 w Stalowej Woli jest Ryszard Andres przewodniczący powiatu z PiS-u. Tak jak prezydent Lucjusz Nadbereżny. Na początku 2020 roku Nowak przestaje być prezesem Stali i w nagrodę za wierną służbę dostaje ciepłą posadę w nowo powstałym Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej.

Na dzień doby dostaje od prezydenta milion złotych z budżetu miasta i snuje na konferencji z prezydentem marzenia o kolejnym sukcesie. Niestety przychodzi pandemia Covid 19 i misterny plan Nowaka oraz urojenia prezydenta Nadbereżnego, aby zjechały potęgi z całej europy i trenowały w PCPN ie., legły w gruzach. Jak wybitnym specjalistą jest Mateusz Nowak, niech świadczy fakt, iż PCPN nie ma nawet strony internetowej a grupy, które trenowały przed powstaniem stadionu, przenoszą się na lokalne orliki, bo po prostu jest taniej, mimo iż miasto w kolejnym roku również dołoży milion do PCPN u.

Poniżej zamieszczamy słynny już plan 5-letni, aby każdy zobaczył jakim nieudacznikiem był prezes Nowak, ale że każdemu trzeba dać szansę to i my dajemy, może dyrektor Nowak to już wyższej klasy specjalista i tak nisko, jak prezes Nowak nie upadnie. Jednego możemy być pewni, że o dyrektorze i jego sukcesach usłyszymy już nie długo, a że sezon grillowy się zakończył, to nie będziemy dyrektorowi wytykać montażu oświetlenia pod balonem, bo może się okazać, iż murawa nie nadaje się do gry.

Grzegorz Poniedzielski

3 komentarze

Komentarze

 1. Kibic

  6 listopada 2020 at 21:58

  Nikoś pełną Gębą.WSTYD dla klubu i miasta.

 2. sasanka

  10 listopada 2020 at 12:14

  Klasyczny przykład BMW ale nie on jeden tak szybko awansował. Spójrzmy na nasze podwórku ale nieco szerzej. W 2013 roku jeden z działaczy PiS-u(wówczas poszukujący pracy!) nie potrafił spisać się na teście kwalifikacyjnym w jednej z gmin na stanowisko referenta. Potem za kilka lat dostaje fuchę ministerialną bo akurat tam miał pełnię kompetencji. Inny przypadek to zmiana na stanowisku prezesa PZŁ. Zostaje nim nominat a jakże pisu, rzec można żółtodziób z bardzo krótkim stażem w tej materii. Nie o dobrostan stowarzyszenia chodziło absolutnie ale o kasę dla swojego. Zasłynął tym, że kupił sobie auto terenowe nieco odmłodzone ale żeby nie płacić fiskusowi podatku to dość nieumiejętnie przełożył tabliczki znamionowe ze starego na ten nowszy egzemplarz. Dopuścił się przestępstwa ale sprawy karnej nie miał bo pan prokurator uznał to, że była to znikoma szkodliwość czynu. Tak wyglądają błyskotliwe kariery osadzane na układach, koneksjach i nepotyzmie. O tym, że pan Adrres nie powinien tam być gdzie jest to przecież wiadomo nie od dzisiaj ale ręka rękę myje i tak trzyma się towarzystwo wzajemnej adoracji. Szkoda słów!

 3. bizancjum

  10 listopada 2020 at 15:34

  Ambitny były prezes Nowak stawiał na cele, aż pięć razy wymienił cele. Nie wykluczone, że jedną z nich może otrzymać w prezencie za piękną analizę swot. Jasnowidz czy co?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Młodziczki Vegi MOSiR wywalczyły awans do rundy finałowej

stw24.pl3 grudnia 2020

Przebudowa stadionu sportowego w Zaklikowie

stw24.pl17 listopada 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

stw24.pl16 listopada 2020

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

stw24.pl9 listopada 2020

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

stw24.pl4 listopada 2020

„Mamo, tato ćwicz ze mną” w PSP w Skowierzynie

stw24.pl27 października 2020

Voster ATS Team podsumowuje sezon 2020

stw24.pl13 października 2020

Nowy klub Xtreme Fitness w VIVO! Stalowa Wola

stw24.pl30 września 2020

Piękny gest Lewandowskiego.

stw24.pl25 września 2020