W Stalowej Woli

Prezydent dofinansuje wyjazd na Marsz Niepodległości

Prezydent dofinansuje wyjazd na Marsz Niepodległości

Stowarzyszenie Stalowi Patrioci oraz Młodzież Wszechpolska zapraszają mieszkańców Stalowej Woli i okolic do wyjazdu na Marsz Niepodległości do Warszawy, który odbędzie się 11 listopada o godz. 14. Wyjazd będzie kosztował 10 zł wraz z ubezpieczeniem, a dofinansuje go prezydent Stalowej Woli.

Jak zaznaczają organizatorzy, dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, a przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność i dlatego dziś rocznica tego wydarzenia ma ogromne znaczenie i jest narodowym świętem.
Od 2011 roku, głównym organizatorem Marszu jest Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w skład  którego wchodzą działacze Młodzieży Wszechpolskiej i Obóz Narodowo – Radykalny.

Organizatorzy wyjazdu ze Stalowej Woli przekonują, że zeszłoroczny Marsz odbył się bez większych incydentów, a samo wydarzenie przyciągnęło blisko 100 tys. osób, prawdziwych patriotów, którzy z uśmiechem na twarzy chcieli uczcić narodowe święto. Zaznaczają, że hasło tegorocznego Marszu – „Polska bastionem Europy” ma symbolizować przywiązanie do wartości wynikających z tradycji cywilizacji łacińskiej oraz obecnej sytuacji w Europie Zachodniej.
Wszytko rozpocznie się na rondzie im. Romana Dmowskiego. Na przodzie Marszu będzie jechać husaria konna.
– Udział w tym patriotycznym wydarzeniu zawsze budzi niezapomniane wrażenia. Jest okazją do zamanifestowania dumy narodowej i przywiązania do suwerennego państwa polskiego. Ponadto, jest także okazją do pokazania jak ważna jest niepodległość, o którą trzeba walczyć każdego dnia. To manifest tożsamości narodowej i przywiązania do tradycji. Z tego właśnie powodu tysiące ludzi, młodych, starszych, rodziny z dziećmi idą razem 11 listopada trzymając w rękach biało- czerwone flagi, śpiewając hymn i skandując patriotyczne hasła – piszą organizatorzy.

Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, wszystkie inicjatywy patriotyczne, które są na terenie miasta, czy też te, które są związane z wyjazdami na wszelkiego rodzaju uroczystości o tym charakterze, są dofinansowywane z Urzędu Miasta.   – Jest to nasza świadoma polityka historyczna. Natomiast, jeśli chodzi o Stowarzyszenie Stalowi Patrioci, które wystąpiło o to dofinansowanie, to bardzo cenię ich zaangażowanie w projekty patriotyczne, historyczne na terenie Stalowej Woli. Stąd mam pełne zaufanie, że dofinansowanie tego wyjazdu jest uzasadnione. Nie można postrzegać każdej inicjatywy, poprzez incydenty, do których może dochodzić podczas tego typu wydarzeń – mówi prezydent.

Ze Stalowej Woli najprawdopodobniej wyjedzie dwa autokary, a planowane dofinansowanie z miasta to 1,5 tys. zł.

Zapisy są prowadzone pod nr tel.  500 615 787 lub  693 908 996.

Stowarzyszanie zaprasza także na wykład Lucjana Małka pt. „Uwarunkowania zewnętrzne i wewnętrzne odzyskania przez Polskę niepodległości”, który odbędzie się 27 października o godz. 18.30 w Bibliotece Międzyuczelnianej.
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Rozwadowski Targ Staroci już w tę niedzielę

stw24.pl18 czerwca 2021

Uwaga! Ul. Popiełuszki trwają utrudnienia w ruchu dla wszystkich kierowców

stw24.pl17 czerwca 2021

Zarząd z absolutorium i dużymi planami inwestycyjnymi

stw24.pl17 czerwca 2021

Nadal obowiązuje zakaz odwiedzin chorych w szpitalu

stw24.pl17 czerwca 2021

Premiera filmu “Stalowa Wola miastem z piasku i serc”

stw24.pl17 czerwca 2021

Oficjalne otwarcie Rozwadowskiego „Sokoła”

stw24.pl16 czerwca 2021

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Rozwadowską

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021