W Stalowej Woli

Prezydent sowicie opłaca “niezależne” media – Stalowka.NET

Prezydent sowicie opłaca “niezależne” media – Stalowka.NET

PROMOCJA UCZELNI CZY OPŁACANIE SWOICH

Władze Stalowej Woli w ramach rozwijania wyższych uczelni zlecają różnym mediom akcję promocyjną w celu zachęcenia młodzieży do studiowania w naszym mieście. Jak ustaliliśmy, w tym roku do tej promocji wybrano wyłącznie jeden portal internetowy, który ma otrzymać ok. 15 tysięcy złotych przez pół roku.

Nie są znane podstawy, które decydują, dlaczego to tylko ten portal został wybrany przez włodarza miasta. Jednak, w świetle naszego wcześniejszego tekstu nie dziwi fakt, że tym portalem jest Stalówka NET. Zapytaliśmy prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, dlaczego tylko ten jeden portal został wybrany.

– Kontynuujemy promocję, która była w poprzednich latach, jeszcze za mojego poprzednika, za pośrednictwem mediów. Zbieramy oferty zgodnie z naszą wewnętrzną procedurą i dokonujemy wyboru. Bierzmy też pod uwagę jakoś materiałów, zasięg, ale również ofertę cenową. Każdy, kto jest zainteresowany uczestniczeniem w tym projekcie, dot. promocji uczelni wyższych w Stalowej Woli, może złożyć ofertę do Urzędu Miasta– mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli. Ponadto dodaje, że miasto jest zobowiązane do promocji uczelni wyższych, które powstały w ramach projektu unijnego, gdyż właśnie takie były założenia i teraz muszą być spełnione bardzo rygorystyczne wskaźniki, które były przyjęte w poprzedniej kadencji.

Zapytaliśmy również byłego prezydenta, czy Stalówka NET również za jego czasów była w ten sposób uprzywilejowana.

– Akcję promującą stalowowolskie uczelnie zlecano kilku mediom i na przykład obok tego portalu było to Radio Leliwa, telewizje lokalne oraz gazety – powiedział Andrzej Szlęzak

Po bardziej szczegółowe informacje Szlęzak odesłał do pracowników jego kancelarii. Sprawdziliśmy i rzeczywiście promocję zlecano nie tylko Stalówce NET. Dlaczego więc, teraz zmieniono te zasady? Czy chodzi o to, żeby nie tyle promować wyższe uczelnie w Stalowej Woli, co opłacać usłużnych wobec włodarza dziennikarzy, którzy są w stanie zmieniać swoją zależność co 4 lata.

Jak udało się ustalić dziennikarzom, kwota jaką w tamtym roku wyżej wymieniony portal otrzymał to około 800 zł miesięcznie, a w tym to już 2460 zł .

Małgorzata Maj

52 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021