kultura i rozrywka

Prezydent Stalowej Woli z wizytą w Evergem

Prezydent Stalowej Woli z wizytą w Evergem

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury wzięli udział w uroczystościach 25-lecia Stowarzyszenia Vrienden van Polen, które miały miejsce w Evergem (Belgia).

2

1

Obchody rozpoczęły się w sobotę 29 sierpnia przemarszem Orkiestry Dętej MDK ulicami malowniczego Evergem. Następnie w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z władzami miasta.

– Dziękujemy za zaproszenie i wizytę, która miała miejsce w Stalowej Woli w kwietniu. Bardzo miło wspominamy Państwa przyjazd. Cieszę się, że dzięki państwu – przyjaciołom Polski w Evergem, trwa przyjaźń oparta o kulturę, muzykę. Mam nadzieję, że kolejne spotkania będą owocowały współpracą gospodarczą i społeczną. Dziękuję za 25 lat działania stowarzyszenia, które nas łączy. Dzięki tej wymianie możemy pochwalić się naszymi talentami muzycznymi – mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

3

4

– Współpraca między Stalową Wolą a Evergem istnieje już 30 lat. Zbliżyła nas muzyka. Pierwsza grupa mieszkańców Evergem pojechała do Polski w 1987 roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że niektórzy z tych pierwszych są cały czas z nami. Od 1990 roku związki miedzy miastami są jeszcze bardziej pogłębione – zaznaczył burmistrz Evergem, Joeri de Martelavie.

– Vrienden van Polen – Przyjaciele Polski, obchodzą dzisiaj jubileusz 25-lecia. W naszej krótkiej historii udowadniamy, że nie chodzi tylko o poznanie przyjaciół, ale wymianę doświadczeń kulturalnych. Współpracę Stalowej Woli z Evergem rozpoczęła rodzina Steczkowskich 30 lat temu – podsumował Aurele Bogaert, przewodniczący Stowarzyszenia Vrienden van Polen.

6

5

W niedzielę delegacja z Polski wzięła udział w mszy świętej w kościele świętego Krzysztofa w Evergem, po nabożeństwie odbyła się parada ulicami miasta.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021