W Stalowej Woli

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

Program Fabryka w Stalowej Woli z pozwoleniem na budowę

Pierwszy biurowiec Programu Fabryka z pozwoleniem na budowę! Urbi Ferro coraz bliżej realizacji.

Spółka Operator ARP otrzymała pozwolenie na budowę nowoczesnego biurowca klasy A w Stalowej Woli. Zgodnie z projektem opracowanym przez krakowską pracownię URBA Architects u zbiegu ulic Floriańskiej i Okulickiego powstanie trzykondygnacyjny obiekt łączący funkcje biurowe i handlowo-usługowe. Trwa postępowanie mające na celu wyłonienie generalnego wykonawcy inwestycji.

Kameralny biurowiec o powierzchni użytkowej pięciu tysięcy metrów kwadratowych powstanie w Stalowej Woli w ramach Programu Fabryka. Urbi Ferro będzie niskim, trzykondygnacyjnym obiektem łączącym różne funkcje – w parterach znajdą się handel i usługi dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta, a na wyższych kondygnacjach nowoczesne powierzchnie biurowe dające duże możliwości aranżacyjne. Zgodnie z założeniem, mają to być przestrzenie dla większych firm lokujących tam swoje siedziby jak i mniejszych najemców, którzy szukają kilkudziesięciometrowych biur.

Urbi Ferro powstanie w centralnej części miasta, w rejonie ulic Okulickiego i Floriańskiej. To działka o atrakcyjnej infrastrukturze komunikacyjnej z szerokim dostępem do usług społecznych i w sąsiedztwie terenu zielonego. Nieruchomość, na której powstanie obiekt wskazał stalowowolski samorząd.

Zgodnie z deklaracją, którą złożyliśmy wiosną tego roku – mamy prawomocne pozwolenie na budowę. Kolejnym krokiem na drodze ku realizacji tego przedsięwzięcia jest pozyskanie generalnego wykonawcy. Chcemy, by budowa ruszyła jak najszybciej. Naszym planem jest to, by to właśnie w Stalowej Woli powstał pierwszy biurowiec Programu Fabryka spełniający wysokie standardy architektoniczne i techniczne. Co ważne już rozpoczynamy rozmowy z potencjalnymi najemcami tych powierzchni. Chcemy, by Urbi Ferro było miejscem, w którym biznes czuje się dobrze niezależnie od tego czy jest to duża firma, która ulokuje tu swój oddział czy stawiający pierwsze kroki start up – podkreśla Mariusz Domeradzki, prezes zarządu Operator ARP sp. z o.o.

Autorzy projektu czyli krakowska pracownia URBA Architects nie ukrywają, że źródłem inspiracji była dla nich architektura okresu międzywojennego, w którym powstał Centralny Okręg Przemysłowy, którego częścią była właśnie Stalowa Wola.

W naszej opinii udało się zaprojektować obiekt nawiązujący do tradycji modernizmu z akcentami charakterystycznych motywów architektury COP we wnętrzach wspólnych. Budynek jest wyskalowany pod kątem funkcjonowania w mieście Stalowa Wola jak również spełniający optymalne standardy zrównoważonego budownictwa dostosowane do certyfikacji BREEAM. Część nadziemna biurowca wykonana zostanie w technologii prefabrykacji żelbetowej, co znacznie skróci proces realizacji oraz zagwarantuje wysoki standard estetyczny elewacji. Z uwagi na atrialny układ zabudowy oraz wysokość obiektu, będzie dość kameralnym i przyjaznym środowiskiem pracy. Projekt został zrealizowany w 4 etapach wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę w ciągu 8 miesięcy. Z niecierpliwością oczekujemy na start budowy – zaznacza Maciej Kronenberg, wspólnik w pracowni URBA Architects

Elementem wyróżniającym biurowiec będzie centralnie położone patio obsadzone drzewami, tak by stanowiło ono zieloną enklawę wewnątrz budynku. Dodatkowo dla inwestycji przewidziano 133 miejsca parkingowe w garażu podziemnym i na powierzchni wraz ze stanowiskami do ładowania samochodów elektrycznych.

Głównym założeniem Programu Fabryka jest niwelowanie dystansu rozwojowego pomiędzy największymi metropoliami a miastami średnimi. Agencja Rozwoju Przemysłu tworząc założenia programu chciała, poprzez budowę wysokiej klasy powierzchni biurowych, pobudzać potencjał średnich miast. Nowoczesne obiekty usługowo- biurowe położone w atrakcyjnych lokalizacjach mają nie tylko ściągnąć do miasta nowe podmioty – głównie z branży nowoczesnych usług dla biznesu, ale także pobudzić lokalną przedsiębiorczość i stanowić wizytówkę miasta. Jesienią 2020 roku Agencja Rozwoju Przemysłu powierzyła realizację programu spółce Operator ARP. Poza Stalową Wolą, program jest realizowany także w Elblągu i we Włocławku.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Wmurowali kamień węgielny w mury powstającego żłobko-przedszkola

stw24.pl28 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021