W Stalowej Woli

Program „Stalowowolska Duża Rodzina”

Program „Stalowowolska Duża Rodzina”

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni przyjęli program „Stalowowolska Duża Rodzina”, który skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Stalowa Wola.

W programie udział brać mogą rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny. Osoby objęte programem będą korzystać z ulg polegających na 50-procentowej zniżce na bilet wstępu na basen MOSiR, bezpłatnych przejazdów na podstawie biletu dla dzieci do ukończenia 18 roku życia, w przypadku nauki w szkole do 25 roku życia.

– Stalowa Wola tworzy dobry klimat dla rodziny, również wielodzietnej, w modelu dwa plus trzy i więcej dzieci. Nie chcemy tworzyć drugiej administracji funkcjonowania karty, która wydawana byłaby specjalnie dla mieszkańców Stalowej Woli. Mamy bowiem ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, która jest dofinansowana i utrzymywana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a jej wydawaniem zajmuje się Wydział Świadczeń Rodzinnych i Społecznych w Stalowej Woli. Uchwała jest włączeniem specjalnych uprawnień dla mieszkańców Stalowej Woli będących posiadaczami karty – zaznaczył prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Celem programu jest tworzenie przyjaznego klimatu dla rodzin i rozbudzanie wrażliwości społecznej na potrzeby rodzin; poprawa warunków życia i wzmocnienie kondycji rodzin poprzez eliminację ograniczeń i barier ekonomiczno-społecznych; zapewnienie rodzinom dostępu do informacji o ofercie oraz do korzystania z różnych form wspólnego spędzania czasu; wyrównywanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży pochodzących z różnych rodzin i środowisk; przeciwdziałanie dyskryminacji dzieci ze względu na ich pochodzenie z rodzin zagrożonych marginalizacją.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Oddział Neonatologiczny w Stalowej Woli ma nowego szefa

stw24.pl20 kwietnia 2021

Oszustwa na spis powszechny- Nie daj się oszukać !

stw24.pl20 kwietnia 2021

“Motyle” coraz wyżej w punktacji drużynowej

stw24.pl20 kwietnia 2021

11 czerwonych serc stanie w Powiecie Stalowowolskim

stw24.pl19 kwietnia 2021

Ochronne szczepienia lisów wolno żyjących

stw24.pl19 kwietnia 2021

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021