W Stalowej Woli

Program „Stalowowolska Duża Rodzina”

Program „Stalowowolska Duża Rodzina”

Na ostatniej sesji Rady Miasta radni przyjęli program „Stalowowolska Duża Rodzina”, który skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy Stalowa Wola.

W programie udział brać mogą rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny. Osoby objęte programem będą korzystać z ulg polegających na 50-procentowej zniżce na bilet wstępu na basen MOSiR, bezpłatnych przejazdów na podstawie biletu dla dzieci do ukończenia 18 roku życia, w przypadku nauki w szkole do 25 roku życia.

– Stalowa Wola tworzy dobry klimat dla rodziny, również wielodzietnej, w modelu dwa plus trzy i więcej dzieci. Nie chcemy tworzyć drugiej administracji funkcjonowania karty, która wydawana byłaby specjalnie dla mieszkańców Stalowej Woli. Mamy bowiem ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny, która jest dofinansowana i utrzymywana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a jej wydawaniem zajmuje się Wydział Świadczeń Rodzinnych i Społecznych w Stalowej Woli. Uchwała jest włączeniem specjalnych uprawnień dla mieszkańców Stalowej Woli będących posiadaczami karty – zaznaczył prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Celem programu jest tworzenie przyjaznego klimatu dla rodzin i rozbudzanie wrażliwości społecznej na potrzeby rodzin; poprawa warunków życia i wzmocnienie kondycji rodzin poprzez eliminację ograniczeń i barier ekonomiczno-społecznych; zapewnienie rodzinom dostępu do informacji o ofercie oraz do korzystania z różnych form wspólnego spędzania czasu; wyrównywanie szans rozwojowych dzieci i młodzieży pochodzących z różnych rodzin i środowisk; przeciwdziałanie dyskryminacji dzieci ze względu na ich pochodzenie z rodzin zagrożonych marginalizacją.

źródło: UM Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Starosta przedstawił kadrze nową p.o. dyrektora szpitala

stw24.pl2 sierpnia 2021

Z Lubina do Krynicy Zdrój, rowerami dla Bartusia

stw24.pl2 sierpnia 2021

Komendant straży pożarnej Robert Lebioda przeszedł na emeryturę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Dzięki uczciwemu znalazcy, młody mieszkaniec odzyskał swoją zgubę

stw24.pl2 sierpnia 2021

Letnia scena w Muzeum

stw24.pl2 sierpnia 2021

Ostre strzelanie na poligonie

stw24.pl30 lipca 2021

Kwalifikacja wojskowa 2021

stw24.pl29 lipca 2021

Przed nami X Jubileuszowy Rajd Honoru

stw24.pl29 lipca 2021

Weź udział w stalowowolskim Jarmarku Lasowiackim

stw24.pl29 lipca 2021