W Stalowej Woli

Projekt na domy kultury najlepiej oceniony na Podkarpaciu

Projekt na domy kultury najlepiej oceniony na Podkarpaciu

Najwyższą z możliwych ocen uzyskał projekt w ramach kulturalnego MOF-u, który złożyła Stalowa Wola wspólnie z gminami Nisko i Pysznica. Dzięki uzyskanemu wsparciu budynek Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Domu Kultury w Pysznicy oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”zyskają nowy wygląd.

– Miło mi poinformować, że nasz wspólny projekt został najlepiej oceniony w województwie podkarpackim i otrzymał na 100 możliwych punktów 100. To się rzadko zdarza, by jakikolwiek projekt unijny otrzymywał taką ocenę. To świadczy o dobrym przygotowaniu tego projektu, o jego profesjonalizmie, o jego programie kulturalno – edukacyjnym. To dla nas jeszcze większa motywacja do tego, by projekty unijne przygotowywać. To kolejny projekt, który wspólnie składamy, pokazuje on jak bardzo współpraca między samorządami przynosi dobre efekty – mówił podczas sesji Rady Miasta prezydent Lucjusz Nadbereżny.

To projekt związany z modernizacją domów kultury. W Stalowej Woli śwież wygląd ma zyskać Miejski Domu Kultury. Ma zostać odtworzona historyczna elewacja, a cały budynek zostanie otoczony iluminacją, która podkreśli ciekawą architekturę tego obiektu.

Ponadto na tarasie od strony fontanny powstanie scena letnia z pełnym zapleczem infrastruktury do organizacji wydarzeń kulturalnych, filmowych. Będzie też zainstalowany sprzęt multimedialny,

Cały projekt dla trzech gminy opiewa na kwotę ponad 14 mln zł, natomiast koszt części stalowowolskiej wynosi 7 mln zł. Stalowa Wola dostała maksymalne dofinansowanie jakie można było uzyskać czyli 3,5 mln zł. Miasto niezwłocznie przystąpi do przygotowania procedury przetargowej. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a finalizacja jest zaplanowana na trzeci kwartał przyszłego roku.

Jak przypomniał prezydenty jest to wstęp do dużej modernizacji i rewitalizacji os. Fabrycznego i placu Piłsudskiego. Modernizacja MDK jest niezbędnym elementem rewitalizacji tego osiedla.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021

„Portret mojego logopedy” – konkurs w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Stalowej Woli

stw24.pl6 maja 2021

Rozwadowski Targ Staroci zmienia swoją lokalizację

stw24.pl6 maja 2021

Czas na matury

stw24.pl5 maja 2021

Kiermasz i inne atrakcje na Tydzień Bibliotek

stw24.pl5 maja 2021

Pełna Dobroci Majówka w Sandomierzu

stw24.pl4 maja 2021

Podwórko dla Pława otwarte

stw24.pl4 maja 2021

Co się zmieni w Miejskim Domu Kultury po remoncie ?

stw24.pl4 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021