W Stalowej Woli

Projekt nowego rozkładu jazdy do konsultacji

Projekt nowego rozkładu jazdy do konsultacji

Od 1 września pasażerowie komunikacji miejskiej pojadą autobusami według nowego rozkładu jazdy. Przez tydzień mamy jeszcze szansę zasugerować swoje pomysły i podpowiedzieć, jak ulepszyć zaproponowany rozkład. Zapowiadane zmiany są wynikiem analizy dotychczasowej siatki komunikacyjnej miejskiego przewoźnika, a także odpowiedzią na uwagi i prośby mieszkańców, którzy przez ostatnie miesiące zgłaszali do Miejskiego Zakładu Komunalnego swoje sugestie odnośnie miejskich przewozów pasażerskich.

– Były to zwykle prośby o korektę godzin odjazdów lub zwiększenie częstotliwości kursów niektórych linii. Wszystkie uwagi zostały przekazane do Zakładu Komunikacji Miejskiej i jeśli były ekonomicznie i społecznie zasadne zostały uwzględnione w planie nowego rozkładu jazdy. Ten rozkład oddajemy pod ocenę pasażerów i czekamy na opinię Państwa do 19 sierpnia – wyjaśnia Anna Pasztaleniec, zarządzająca MZK.

Wszystkie uwagi można kierować do Miejskiego Zakładu Komunalnego za pośrednictwem maila: rwozniak@mzk.stalowa-wola.pl, telefonicznie: 15 842 23 13 wew. 426 lub na facebookowym Fanpage’u MZK Stalowa Wola, do 19 sierpnia 2016 r. Konsultacje mają na celu w możliwie optymalny sposób dostosowanie nowego rozkładu do potrzeb pasażerów.

Zaproponowane zmiany to przede wszystkim ukłon w stronę mieszkańców Stalowej Woli, bo liczba kursów linii miejskich znacznie wzrośnie. Częściej będzie kursować linia nr 8, 10 i 11. Natomiast linia nr 18, dojeżdżająca obecnie do miejscowości Wola Rzeczycka, od 1 września kursować będzie aż do Chwałowic. Osoby zatrudnione na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Stalowej Woli będą miały do dyspozycji dodatkowy kurs „siedemnastki” w okolicach godziny 19, aby zapewnić dojazd do zakładów pracy osobom zatrudnionym w dwunastogodzinnym systemie pracy. Ze względów ekonomicznych korekcie uległa częstotliwość kursów do gminach ościennych. Z rozkładu jazdy zniknie linia nr 2. Jej trasę „przejmie” częściowo linia nr 1, która w nowym rozkładzie jazdy będzie kursować przez ulicę Sopocką. Zmienią się również dotychczasowe godziny odjazdów linii nr 1 i nr 4, retuszowi poddane zostały trasy autobusów nr 17 i 19 na terenie Gminy Pysznica.

– Ze względów ekonomicznych musieliśmy mocno przeanalizować trasy naszych autobusów do gmin ościennych. Tu zasadniczą rolę odgrywają finanse. Stąd decyzja o korekcie niektórych linii i przesunięcie ruchu pasażerskiego na teren miasta. Kierowaliśmy się racjonalizmem oraz troską o publiczne finanse podatników z gminy Stalowa Wola – tłumaczy Anna Pasztaleniec z MZK.

Nowy rozkład jazdy po konsultacjach ma zostać wprowadzony od 1 września. Kolejne istotne zmiany rozkładu jazdy będą miały miejsce w związku z realizacją projektu Mobilny MOF Stalowa Wola, który przewiduje między innymi zakup nowoczesnego, w tym elektrycznego taboru autobusowego, dofinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jeśli projekt otrzyma dofinansowanie, jego realizacja rozpocznie się w przyszłym roku.

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć projekt nowego rozkładu jazdy.

źródło: MZK Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Wyrok prawomocny- proboszcz skazany za pedofilie

stw24.pl28 września 2021

Zaczytany październik z biblioteką

stw24.pl28 września 2021

Nieczynne przystanki na ul. Okulickiego

stw24.pl28 września 2021

Uwaga! Ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Okulickiego

stw24.pl27 września 2021
stalowa wola

Zakaz odwiedzin w szpitalu

stw24.pl27 września 2021

Projekt ,,Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19″

stw24.pl27 września 2021

Informowali o prawach pracowników sezonowych

stw24.pl27 września 2021

Ostatnie pożegnanie Janusza Pikulskiego

stw24.pl23 września 2021

Noc spisowa w Urzędzie Miasta

stw24.pl23 września 2021