Kronika Policyjna

Propagują bezpieczeństwo wśród dzieci

Propagują bezpieczeństwo wśród dzieci

Przez cały wrzesień stalowowolscy policjanci prowadzą działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Do tej pory funkcjonariusze przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań w szkołach i przedszkolach, rozmawiali też o bezpieczeństwie w trakcie pikników. Wszystko po to, aby podnieść bezpieczeństwie dzieci na drodze.

Wrzesień to miesiąc, w którym policjanci spotykają się z dziećmi i przypominają im podstawowe zasady obowiązujące w bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Stalowowolscy policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej, dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z posterunków policji, do tej pory przeprowadzili kilkadziesiąt spotkań z uczniami w szkołach i przedszkolach.

policja (2)

W trakcie spotkań policjanci przypominają o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, o właściwych zachowaniach na placu zabaw oraz w miejscu zamieszkania. Szczególny nacisk kładą na przypomnienie jak poprawnie przechodzić przejście dla pieszych, a także na używanie przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych.

policja (3)

Dzisiaj takie spotkanie miało miejsce w Przedszkolu Językowym – Planeta Przedszkolaka w Stalowej Woli. Inna grupa przedszkolaków z Baśniowego Przedszkola odwiedziła stalowowolską komendę. Dzieci mogły zobaczyć policyjne radiowóz i quad, dowiedziały się także o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

policja (4)

Policjanci nie poprzestają na spotkanich w szkołach. Podczas pikników i spotkań z mieszkańcami rozmawiają o bezpieczeństwie, rozdają elementy odblaskowe oraz organizują konkursy z nagrodami.

policja (5)

Działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wpisują się w kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci mówili o bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni

stw24.pl22 października 2021

„Bezpieczne wakacje”- wyłoniono zwycięzców konkursu

stw24.pl18 października 2021

Spotkania profilaktyczne ze stalowowolską policją

stw24.pl12 października 2021

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany i poszukiwany

stw24.pl12 października 2021

Policyjne kontrole w placówkach handlowych i autobusach

stw24.pl8 października 2021

Policjanci ostrzegają przed spoofingiem

stw24.pl8 października 2021

Złodziej wszedł do domu, ukradł portfel z zawartością

stw24.pl4 października 2021
policja-las-poszukiwania-patrole

Zbłądził w lesie- pomogli mu policjanci

stw24.pl21 września 2021

Kowal zawinił , cygana powiesili. Wywiad z byłym trenerem Stali Stalowa Wola.

stw24.pl20 września 2021