W Stalowej Woli

Protestowali pod sądem w Stalowej Woli

Protestowali pod sądem w Stalowej Woli

„3xW – wolne sądy, wolne wybory, wolna Polska” – pod takim hasłem odbył się protest, tych którzy są niezadowoleni z rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Zgromadzeni, blisko 50 osób, wyrazili swój sprzeciw przeciwko zmianom w ustawach o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

-Spotkaliśmy się tutaj po to żeby zaprotestować przeciwko niszczeniu demokracji i przeciwko łamaniu konstytucji. Zebraliśmy się również po to żeby pokazać że nie jest nam obojętny stan naszego kraju, że nie są nam obojętne reformy przeprowadzane przez rządzących. Widoczne to było szczególnie w ostatnim tygodniu podczas prac komisji sejmowych, a zwłaszcza Komisji Sprawiedliwości pod przewodnictwem Stanisława Piotrowicza. Podczas tej komisji pokazano nam w jaki sposób są traktowani posłowie opozycji, poprzez niedopuszczanie do głosu, obrażanie.
Również chciałem wspomnieć o Ordynacji, a zwłaszcza o manipulacjach wokół niej. Szczególnie widoczne jest to w dwóch punktach, przy tworzeniu nowych okręgów wyborczych. Również manipulacja dotyczy oddawania głosów – mówił Jerzy Bednarowicz z Podkarpackich Rebeliantów.

Małgorzata Czwarno-Sieroń odczytała list od sędzi w stanie spoczynku Anny Łachańskiej-Mróz, która nie tylko popiera protest, ale cieszy się, że są jeszcze ludzie, którzy rozumieją, że nowe ustawy szkodzą wymiarowi sprawiedliwości, a co za tym idzie również obywatelom.

-Grudzień przypomina mi czasy moich studiów, wtedy kiedy został ogłoszony stan wojenny, wtedy kiedy z koleżanki chodziłyśmy na manifestacje na Wzgórze Wawelskie na msze patriotyczne i kiedy później byliśmy rozpędzani przez ZOMO. Czułam się fatalnie i tak czuje się dzisiaj. W takich czasach ważne są autorytety, dla mnie takim autorytetem jest profesor Adam Strzembosz. Profesor w swoich wypowiedziach wyraźnie wskazywał na to, że konstytucja nie jest przestrzegana, że nie będzie, jeśli te ustawy zostaną uchwalone w takim kształcie w jakim proponuje partia rządząca. To jest łamanie podstaw demokracji. Jako studentka marzyłam żeby żyć w wolnej Polsce, wydawało mi się, że jest to już oczywiste. A teraz okazuje się, że niekoniecznie, dlatego jestem tutaj dzisiaj „Bo wolność kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem” – mówiła Renata Butryn.

Zdaniem Mirosława Pawełko, byłego komendanta stalowowolskiej policji sądownictwo, to kolejny filar, po policji i wojsku, który jest niszczony.

Uczestnicy niedzielnej pikiety mieli ze sobą róże, znicze, odśpiewali hymn państwowy.

Małgorzata Petecka

5 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021