kultura i rozrywka

Prototypowanie w bibliotece – „Zmieniam miasto”

Prototypowanie w bibliotece – „Zmieniam miasto”

23 maja ostatnie warsztaty z cyklu „Zmieniam miasto”. Tym razem pomysły mieszkańców przetestowane zostaną w przestrzeni miasta i zbudowana zostanie makieta. Czas trwania godz. 9:00 – 17:00. Miejsce: Biblioteka Międzyuczelniana, ul. ks. J. Popiełuszki 10 oraz wybrana przestrzeń na ulicy Narutowicza.

Przypomnijmy, że w dniach 7-9 maja odbyły się zorganizowane przez Muzeum Regionalne kreatywne warsztaty z mieszkańcami – „Śniadania kreatywne” oraz warsztaty z myślenia projektowego, których celem było zaprojektowanie fragmentu przedwojennej dzielnicy w przyjazną przestrzeń dla wszystkich. Dzięki udziałowi mieszkańców rozpoznane zostały miejskie problemy, potrzeby i marzenia lokalnej społeczności. Powstała mapa pomysłów na uczynienie z ulicy Narutowicza deptaku miejskiego, spokojnego miejsca sprzyjającego międzypokoleniowej integracji.

Kolejny etap działań to aktywne WARSZTATY PROTOTYPOWANIA, które odbędą się w sobotę, 23 maja w godzinach 9.00 – 17.00 w Bibliotece Międzyuczelnianej oraz w wybranej przestrzeni na ulicy Narutowicza, gdzie testować będziemy niektóre pomysły w praktyce.

Z dostępnych materiałów modelarskich zbudujemy makietę na podstawie najlepszych projektów, a następnie sprawdzimy czy idea ma sens i spełnia nasze oczekiwania. Zaaranżujemy tymczasową przestrzeń ze stolikami, krzesełkami, gdzie każdy będzie mógł przyjść, usiąść i dołączyć się do działań.

Ta makieta zbudowana podczas warsztatów, jako uwieńczenie cyklicznych spotkań z mieszkańcami, w następnym etapie zostanie wykonana profesjonalnie i zaprezentowana jako jeden z głównych elementów na wystawie „Odzyskać piękno modernizmu” 2 października 2015 r. podczas trzeciej edycji Dni Dizajnu.

Warsztaty poprowadzą: Viet The Ngo – specjalista od procesów projektowych i wdrażania technik design thinking, absolwent studiów projektowych w Glasgow School of Art oraz Kyoto University of Art&Design; Agnieszka Pisz – współorganizatorka Makerspace Krakow, oddolnej inicjatywy mającej na celu zaangażowanie społeczności miasta w rozwiązywanie problemów miejskich metodami design thinking. Aktualnie studentka School of Form na kierunku Design Management (zarządzanie innowacją).

– Zachęcamy do uczestnictwa w całych warsztatach lub do dołączenia w dowolnym momencie na kilkuminutową wizytę, aby pomóc udoskonalić powstające pomysły – zapraszają do biblioteki pracownicy Muzeum Regionalnego, którzy przygotowali cykl warsztatów.

Dodatkowa informacja: tel. 15 844 85 56

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Projekt „Tradycja jak źródło” w Domu Kultury w Pysznicy

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Społecznicy upiększyli centrum Rzeczycy Długiej

stw24.pl21 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Złote Gody w Gminie Pysznica

stw24.pl19 października 2021