kultura i rozrywka

Prototypowanie w bibliotece – “Zmieniam miasto”

Prototypowanie w bibliotece – “Zmieniam miasto”

23 maja ostatnie warsztaty z cyklu „Zmieniam miasto”. Tym razem pomysły mieszkańców przetestowane zostaną w przestrzeni miasta i zbudowana zostanie makieta. Czas trwania godz. 9:00 – 17:00. Miejsce: Biblioteka Międzyuczelniana, ul. ks. J. Popiełuszki 10 oraz wybrana przestrzeń na ulicy Narutowicza.

Przypomnijmy, że w dniach 7-9 maja odbyły się zorganizowane przez Muzeum Regionalne kreatywne warsztaty z mieszkańcami – „Śniadania kreatywne” oraz warsztaty z myślenia projektowego, których celem było zaprojektowanie fragmentu przedwojennej dzielnicy w przyjazną przestrzeń dla wszystkich. Dzięki udziałowi mieszkańców rozpoznane zostały miejskie problemy, potrzeby i marzenia lokalnej społeczności. Powstała mapa pomysłów na uczynienie z ulicy Narutowicza deptaku miejskiego, spokojnego miejsca sprzyjającego międzypokoleniowej integracji.

Kolejny etap działań to aktywne WARSZTATY PROTOTYPOWANIA, które odbędą się w sobotę, 23 maja w godzinach 9.00 – 17.00 w Bibliotece Międzyuczelnianej oraz w wybranej przestrzeni na ulicy Narutowicza, gdzie testować będziemy niektóre pomysły w praktyce.

Z dostępnych materiałów modelarskich zbudujemy makietę na podstawie najlepszych projektów, a następnie sprawdzimy czy idea ma sens i spełnia nasze oczekiwania. Zaaranżujemy tymczasową przestrzeń ze stolikami, krzesełkami, gdzie każdy będzie mógł przyjść, usiąść i dołączyć się do działań.

Ta makieta zbudowana podczas warsztatów, jako uwieńczenie cyklicznych spotkań z mieszkańcami, w następnym etapie zostanie wykonana profesjonalnie i zaprezentowana jako jeden z głównych elementów na wystawie „Odzyskać piękno modernizmu” 2 października 2015 r. podczas trzeciej edycji Dni Dizajnu.

Warsztaty poprowadzą: Viet The Ngo – specjalista od procesów projektowych i wdrażania technik design thinking, absolwent studiów projektowych w Glasgow School of Art oraz Kyoto University of Art&Design; Agnieszka Pisz – współorganizatorka Makerspace Krakow, oddolnej inicjatywy mającej na celu zaangażowanie społeczności miasta w rozwiązywanie problemów miejskich metodami design thinking. Aktualnie studentka School of Form na kierunku Design Management (zarządzanie innowacją).

– Zachęcamy do uczestnictwa w całych warsztatach lub do dołączenia w dowolnym momencie na kilkuminutową wizytę, aby pomóc udoskonalić powstające pomysły – zapraszają do biblioteki pracownicy Muzeum Regionalnego, którzy przygotowali cykl warsztatów.

Dodatkowa informacja: tel. 15 844 85 56

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Obiecanki cacanki Prezydenta

stw24.pl6 marca 2021

Warsztaty wielkanocne w ramach projektu LOWE

stw24.pl5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

stw24.pl4 marca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w najbliższy piątek

stw24.pl4 marca 2021

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

stw24.pl3 marca 2021

3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pisarzy

stw24.pl3 marca 2021

Wystawa z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

stw24.pl1 marca 2021

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl1 marca 2021

Dzień Kobiet w Muzeum

stw24.pl1 marca 2021