W Stalowej Woli

Przebudują najniebezpieczniejszą drogę w mieście

Przebudują najniebezpieczniejszą drogę w mieście

Najprawdopodobniej już w przyszłym roku o tej porze powiat stalowowolski będzie przygotowywał się do rozpoczęcia przebudowy ul. Poniatowskiego w Stalowej Woli. Decyzja o realizacji tej inwestycji, wartej około 10 mln zł. już zapadła. W jej finansowanie ma włączyć się także miasto.

– Bardzo często słyszymy zarzuty, że nie remontujemy ul. Poniatowskiego, my do tego się  przygotowujemy. Inwestycja ta ma być realizowana w 2017 roku. Decyzja już zapadła. Będziemy ją realizować wspólnie z miastem, sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć jej finansowo, z uwagi na to, koszty wyniosą ponad 10 mln zł – mówi Janusz Zarzeczny starosta Powiatu Stalowowolskiego.

Jak wyjaśnia starosta, wcześniej nie było możliwe przebudowanie tej drogi, m.in. z uwagi na to, że nie były uregulowane sprawy dot. własności gruntów. Obecnie proces ten dobiega końca. Ponadto samorząd nie był przygotowany na to finansowo. Dodaje, że powiat nie jest w stanie sam udźwignąć tej inwestycji, z uwagi na to, że jej koszty wyniosą ponad 10 mln zł.

Powiat będzie się ubiegał o dofinansowanie tej inwestycji w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej  Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019.
Wniosek o dofinansowanie tego zadania będziemy składali we wrześniu. Będzie to inwestycja realizowana ze specustawy. Ul. Poniatowskiego będzie rozbudowana na odcinku od ronda Pileckiego do kościoła pw. Opatrzności Bożej. Po obydwu stronach będą chodniki i ścieżki rowerowe – wyjaśnia Alicja Mach, naczelnik wydziału inwestycji i mienia powiatu.

Dodaje, że będzie przebudowana też infrastruktura podziemna, czyli zostanie wykonana nowa kanalizacja  deszczowa, gdyż ta, która obecnie jest pod drogą, jest pozapadana, a także kolizje energetyczne, wodociągowe. Wykonane zostanie zupełnie nowe oświetlenie. Będą dwa ronda, duże na skrzyżowaniu z ul. KEN i mniejsze przy sklepie Lidl. W planach jest również wyniesione skrzyżowanie z ul Wałową. Cała ulica zostanie zwężona do 7 metrów.
– Mamy nadzieję, że w przyszłym roku o tej porze będziemy przygotowani do rozpoczęcia tej inwestycji – stwierdza Alicja Mach.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021