kultura i rozrywka

Przeczytaj „Chłopów” i wygraj 1000 złotych

Przeczytaj „Chłopów” i wygraj 1000 złotych

Rusza 3. edycja miejskiego konkursu „Mistrz pięknego czytania”. Dla tego, kto najlepiej zinterpretuje fragment „Chłopów” Władysława Reymonta czeka nagroda w wysokości 1000 złotych. Pozostali uczestnicy konkursu mogą zaś liczyć na nagrody finansowe z puli 800 złotych. Zostały 2 tygodnie aby poćwiczyć i zgłosić się na eliminacje.

Kto może wystartować? Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Spółdzielczy Dom Kultury – organizatorzy konkursu – w szranki może stanąć młodzież w wieku gimnazjalnym, licealnym oraz dorośli.

Będą trzy etapy konkursu. I etap to nabór. Pierwsza selekcja uczestników nastąpi 30 marca w godz. 17.00-20.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1). W tym etapie konkursu biorą udział mieszkańcy Stalowej Woli w wieku gimnazjalnym, licealnym i dorośli, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu. Każdy uczestnik wybiera fragment utworu Władysława Stanisława Reymonta i czyta go przed jury. Należy przygotować jedną z wypowiedzi bohatera lub narratora powieści „Chłopi” , najlepiej taką, w której najpełniej można zaprezentować charakter postaci i opisy narracyjne. Osoby występujące w utworze: Boryna, Jagna, Antek, Hanka, Dominikowa, Jagustynka, Kowal i narratorzy. Podczas naboru wyłonionych zostanie 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach Konkursu. Na nabór należy zabrać uzupełniony Formularz zgłoszeniowy, który stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.

casting_chlopi

II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu. Finał konkursu odbędzie się 6 maja 2016 roku, podczas Dni Stalowej Woli. Uczestnicy finału, wyłonieni w poprzednich etapach, wezmą udział w publicznym czytaniu „Chłopów” Władysława Reymonta. Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Z kolei widownia wybierze laureata i przyzna Nagrodę Publiczności. Nagroda dla Mistrza Pięknego Czytania to 1000 złotych. Ponadto pula nagród finansowych do dyspozycji jury wynosi 800 zł. Zdobywcy wyróżnień otrzymają zaś nagrody rzeczowe. Także widzowie przyznają Nagrodę Publiczności.

Na koniec ważna uwaga – każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się 30 marca w MBP na nabór musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.stalowawola.pl) w zakładce „konkursy”.

źródło: MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Mrówcza kolonia przy Parku Zimnej Wody

stw24.pl10 czerwca 2021

Premiera filmu „Miasto z piasków i serc. Stalowa Wola”

stw24.pl10 czerwca 2021

Same sukcesy Zespołu Tanecznego “KIK” z Pysznicy

stw24.pl10 czerwca 2021

Bibliotekarze chcą urządzić patio

stw24.pl9 czerwca 2021

Zapisz dziecko na „Wakacje w bibliotece”

stw24.pl7 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl1 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w okolicach miasta

stw24.pl1 czerwca 2021

Rowery od Huty dla wychowanków Domu Dziecka

stw24.pl31 maja 2021