W Stalowej Woli

Przeczytaj Wańkowicza i wygraj 1000 złotych

Przeczytaj Wańkowicza i wygraj 1000 złotych

Janusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza ogłaszają konkurs „Mistrz pięknego czytania”. W 5. edycji konkursu na zwycięzcę czeka 1000 złotych, pula na pozostałe nagrody to kolejne 800 złotych, a finaliści konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Melchiora Wańkowicza.

W czytelnicze szranki może stanąć młodzież od lat 16 oraz dorośli z całego powiatu stalowowolskiego. Tak jak przed rokiem, będą trzy etapy konkursu. I etap to przesłuchania konkursowe. Termin to 27 marca w godz. 18.00-20.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1). W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Melchiora Wańkowicza i czytają go przed jury. Podczas naboru wyłonionych zostanie minimum 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu.

Kolejny, II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu, wiadomo jednak, że będzie to kwiecień. Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2018 roku w obiekcie MBP, przy ul. ks. J. Popiełuszki 10 (II piętro, sala konferencyjna).

Podczas Finału – publicznego głośnego czytania utworu „Szczenięce lata” Melchiora Wańkowicza – jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Nagroda dla Mistrza Pięknego Czytania to 1000 złotych. Ponadto pula nagród finansowych do dyspozycji Jury wynosi 800 zł. Zdobywcy wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe. Widzowie przyznają także Nagrodę Publiczności.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury. Przypomnijmy, że dwa lata temu w MBP czytano „Chłopów” Reymonta, a w ubiegłym „Spaghetti i miecz” Tadeusza Różewicza.

Na koniec ważna uwaga – każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się 27 marca w MBP na nabór, musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.stalowawola.pl) w zakładce „konkursy”. Jak mówi regulamin, w konkursie nie mogą brać zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Mistrza Pięknego Czytania.

pakat_mistrz_2018_www

Źródło: MBP Stalowa Wola

fot. archiwum MBP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021

Konkurs na „Wolontariusza Roku 2021”

stw24.pl22 października 2021

Wystawa Giełdy Papierów Wartościowych odwołana

stw24.pl22 października 2021

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021