W Stalowej Woli

Przedłuża się budowa oświetlenia na Piaskach

Przedłuża się budowa oświetlenia na Piaskach

W ostatnim czasie na terenie miasta realizowane są inwestycje związane z budową nowego oświetlenia i modernizacją istniejącego. W planach są kolejne, jednak z uwagi na utrudnienia mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać na nowe lampy.

W ostatnim czasie zostało zrobione oświetlenie na ul. Zasanie za 39 tys. zł. oraz na ul. Sandomierskiej między przejazdami kolejowymi koszt tej inwestycji to 35 tys. zł.  W niedługim czasie pojawi się też oświetlenie na ul. Czajkowskiego. Ponadto instalowane są w ramach potrzeb pojedyncze brakujące lampy na osiedlach.  Modernizowane są też instalacje elektryczne wraz z oświetleniem w obiektach użyteczności publicznej, np. w hali sportowej przy ZSO nr n2 przy ul. Wojska Polskiego zostało wymienione oświetlenie, kosztowało to 60 tys. zł.

W tegorocznym budżecie zostały też zarezerwowane pieniądze  na budowę oświetlenia na os. Piaski: na ul. T. Sochy – 65 tys. zł i ul. Kusocińskiego – 120 tys. zł. W sumie ma zostać zainstalowanych tam ponad 30 latarni.

W planach było by na istniejących już słupach przy ul. Kusocińskiego (od ul. 1000-lecia) zostało zawieszone ok. 7 sztuk opraw oświetleniowych. Natomiast na odcinku od ul. Krasickiego do ul. Krokusowej ok. 6 sztuk, zaś na odcinku od ul. Konwaliowej do ul. Jodłowej miało być ok. 11 latarni.
Natomiast na całej ul.  T. Sochy, która ma ok. 350 m, od skrzyżowania z ul. Traugutta i ul. 1000-lecia, będzie zainstalowanych ok. 10 lamp.
Okazało się jednak, że w przypadku budowy oświetlenia przy ul. Kusocińskiego, która biegnie wzdłuż torów,  sprawa się nieco skomplikowała. To dlatego, że miasto chciało wejść w teren kolejowy.

– Obecnie procedowany jest i zmieniany projekt techniczny oraz zakres budowy oświetlenia ulicznego na os. Piaski. Ze względu na to, że  nie uzyskaliśmy zgody na wejście w teren kolejowy. Zarządca terenu kolejowego nie udzielił zgody na powieszenie lamp na słupach kolejowych. Nie mamy także zgody na wejście w teren prywatny, chodzi o odcinek bezpośrednio na zakręcie za przejazdem kolejowym – tłumaczy Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli
Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji

stw24.pl30 marca 2021

Dworzec PKP w Rozwadowie odzyska dawny blask

stw24.pl30 marca 2021

Diecezja podaje zalecenia na Wielki Tydzień

stw24.pl26 marca 2021

Uwaga! W weekend przestawiamy zegarki

stw24.pl26 marca 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu w CEZ

stw24.pl26 marca 2021