W Stalowej Woli

Przedsiębiorcy będą współpracować z Wyspami Kanaryjskimi

Przedsiębiorcy będą współpracować z Wyspami Kanaryjskimi

Delegacja z Wysp Kanaryjskich, na czele z Beatriz Barrera Vera, prezydent  Strefy ZEC (odpowiednika polskiej specjalnej strefy ekonomicznej) gościła dziś w Stalowej Woli. Wizyta ta być może będzie początkiem współpracy stalowowolskich zakładów firmami z zagranicznymi z tego rejonu.

Jak wyjaśnia prezydent Lucjusz Nadbereżny, jest to kolejna wizyta wynikająca ze współpracy miasta z marszałkiem województwa podkarpackiego.
– Cieszy mnie, że zarówno przez marszałka jak i zarząd województwa, Stalowa Wola jest   wskazywana jako to miasto, które jest warte zauważenia poprzez to, że jest silnym ośrodkiem gospodarczym, który powinien nawiązywać szerokie międzynarodowe kontakty – mówi prezydent.

Zaznacza, że są już firmy ze Stalowej Woli, które może nie bezpośrednio, ale współpracują z zakładam pracy na Wyspach Kanaryjskich.
– Wiem, że to może budzić pewne uśmiechy, bo wszystkim nam raczej Wyspy Kanaryjskie kojarzą się z pewną egzotyką, z turystyką, ale tam działa prężnie specjalna strefa ekonomiczna, która chce się rozwijać. Ze względu na ograniczenia powierzchni, a także ludności, szuka możliwości zlecania pewnych prac, działań na zewnątrz. Bardzo się cieszę, że wspólnie się odkrywamy. To również pozytywne zaskoczenie dla pani prezydent, że Podkarpacie to prężny region, a Stalowa Wola, to silny ośrodek gospodarczy, który może bezpośrednio kooperować ze strefę ekonomiczną z naszymi zakładami pracy Dzisiejsza wizyta również pozwala na pokazanie naszych zakładów od środka. A są to firmy innowacyjne, nowoczesne, które mogą dostarczać gotowe produkty najwyższej jakości do kooperantów z terenu Hiszpanii i Wysp Kanaryjskich – zaznaczał Nadbereżny. Podkreślał, że miasto włącza się we wszystkie projekty gospodarcze organizowane na terenie województwa, które pozwalają na nawiązanie nowych kontaktów.

Szanse na współpracę mają przede wszystkim firmy z branży metalowej,  konstrukcyjnej, ale też i inni.
Zagraniczni goście spotkali się z władzami miasta, a także lokalnym przedsiębiorcami.
Strefa ekonomiczna, którą reprezentowała delegacja działa głównie w obszarze przetwórstwa ropy naftowej i gazu, a obecnie przystępuje do budowy dużego gazoportu.

img_5800

img_5805

img_5807

img_5808

img_5809

img_5815

img_5816

Joanna Piechuta

4 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021