W Stalowej Woli

Przemysłowa i Przemysłowa Boczna już oficjalnie otwarte

Przemysłowa i Przemysłowa Boczna już oficjalnie otwarte

Ulica Przemysłowa w Stalowej Woli została oficjalnie odebrana. Wielu kierowców odetchnie z ulgą słysząc tę wiadomość. Bowiem przebudowa tej ulicy była dla wielu bardzo uciążliwa, jednakże ta inwestycja była konieczna. Całość kosztowała niespełna 7 mln zł. Prace trwały od marca tego roku, a pierwsze pojazdy, oczywiście zgodnie z przepisami, mogły przejechać tędy około tydzień temu. Również oficjalnie została odebrana ul. Przemysłowa Boczna, którą już można jeździć.

Stan ul. Przemysłowej był fatalny, jezdnia była nierówna, tworzyły się tam koleiny, nie było chodników, a była to bardzo uczęszczana trasa. Ponadto w godzinach szczytu był problem z wjazdem na tą drogę z ul. Niezłomnych. Teraz rozwiązało go wybudowane w tym miejscu małe rondo.

Inwestycję tę realizował Powiat Stalowowolski, który był inwestorem, wspólnie z miastem.

Przebudowa obejmowała całą ul. Przemysłową, czyli odcinek o długości 1,3 km od skrzyżowania z ul. KEN do przejazdu kolejowego. Została wybudowana droga jednojezdniowa z z dwoma pasami ruchu. Powstał też chodnik o szerokości 1,5 m oraz ścieżka rowerowa o szerokości 2 m na całej długości drogi po stronie lewej i ciąg pieszy o szerokości 1,5 m na długości 85 m po stronie prawej. Wybudowane zostały też dwie zatoki autobusowe. Cała droga została też oświetlona, a wcześniej panowały na niej ciemności.

W ramach inwestycji na skrzyżowaniu z ul. Przemysłową Boczną zostało skanalizowane skrzyżowanie. Ponadto został wybudowany kolektor kanalizacji deszczowej wraz z wpustami deszczowymi odwadniającymi nawierzchnię ulicy. Zakres prac obejmował też przebudowę instalacji podziemnych – wodociąg, kanalizację sanitarną, sieć gazową i teletechniczną, a także przebudowano kolizje energetyczne.

Dokładny koszt inwestycji to 6, 904 mln zł, w tym dofinansowanie pozyskane w ramach wieloletniego programu pn. „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” w wysokości 2,731 mln zł. Gmina Stalowa Wola dofinansowała zadanie, ponosząc koszty budowy kanalizacji deszczowej oraz przebudowy podziemnych instalacji sanitarnych w wysokości 3 mln zł.

Spotykaliśmy się na oddaniu tej ulicy, która była tak długo oczekiwana, ul. Przemysłowej, a także ul. Bocznej Przemysłowej, te dwie ulice są ze sobą ściśle powiązane. Zgodnie z podpisaną roboty mieliśmy skończyć 16 listopada i tego też dnia zostały zgłoszone do odbioru i odebrane – mówił Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski, podczas oficjalnego odbioru drogi. Jak zaznaczył, droga ta była planowana jako dwupasmowa, ale jest jednopasmowa dwukierunkowa. – Kiedy będzie dalsza inwestycja, dzisiaj tego jeszcze nie będziemy mówić. Przyszłościowo planujemy pociągnięcie drugiej jezdni – stwierdził. Starosta podkreślał, że jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w mieście w ostatnim czasie, bardzo istotna także dla przedsiębiorców skupionych w tej okolicy, a pracuje tu około 2 tys. osób.

Jak przypomniał Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, inwestycja ta przez wiele lat nie mogła doczekać się realizacji. – Były ciągłe kłótnie między miastem a powiatem. Dlatego teraz możemy sobie podziękować za współpracę, która była w wielu momentach bardzo wymagająca, jeśli chodzi o ustalenia techniczne, rozliczenie. To pokazuje, że dobra współpraca się opłaca. Po wielu, wielu latach, nie tylko kwestia bezpieczeństwa i komfortu została rozwiązaną, ale też nastąpiła zmiana wizerunku tej części miasta. Inwestycja ta była realizowana jednocześnie z ul. Przemysłową Boczną, dzięki czemu tworzymy spójny układ komunikacyjny. Jest możliwość wyjazdu z os. Piaski w inną część miasta. Uzyskaliśmy już wszelkie pozwolenia i mieszkańcy mogą korzystać z tej drogi – mówił Nadbereżny.

Joanna Piechuta

IMG_8804 (Kopiowanie)

IMG_8813 (Kopiowanie)

IMG_8821 (Kopiowanie)

IMG_8824 (Kopiowanie)

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

W terenie zabudowanym jechał 125 km/h

stw24.pl26 lutego 2021
stalowa wola

Konkurs na Dyrektora Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli

stw24.pl26 lutego 2021

Punkt pobrań wymazów typu drive-thru

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021

Uwaga na oszustów podających się za pracowników Ośrodków Pomocy Społecznej

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Kacper Piechniak nowym piłkarzem Stali Stalowa Wola

stw24.pl18 lutego 2021

Sprzęt dla szpitala od amerykańskiego koncernu

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021