W Stalowej Woli

Przez dwa dni pojedziemy za darmo miejskimi autobusami

Przez dwa dni pojedziemy za darmo miejskimi autobusami

7 i 23 grudnia będzie można pojechać bez biletu miejską komunikacją w Stalowej Woli. To prezent mikołajkowy i świąteczny od Miejskiego Zakładu Komunalnego, który od wczoraj jest już właścicielem Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Jak tłumaczy Anna Pasztaleniec, prezes MZK, Mikołaj przyjdzie nie 6 a 7 grudnia, dlatego że tego dnia więcej osób korzysta z komunikacji, podobnie jak w przypadku 23 grudnia, bowiem w Wigilię pasażerów jest bardzo mało. W ten sposób te prezenty otrzyma więcej mieszkańców.

– Zapraszmy wszystkich do bezpłatnego skorzystania z autobusów, tak ja to było ostatnio 1 listopada – zachęca prezes MZK.

Jak zaznacza prezydent Lucjusz Nadbereżny, komunikacja miejska będzie proponować też rozwiązania społecznie użyteczne, szczególnie podczas okresów świątecznych, kiedy jest natężony ruch. Dzięki temu być może część osób zrezygnuje z jazdy samochodem. Będzie to też duże ułatwienie dla tych, którzy nie dysponują własnym autem.

Myślę, że jest to wstęp do testowania pomysłu wprowadzania bezpłatnej komunikacji. Wiadomo, że są to procesy, które mogą być wdrożone w dłuższej perspektywie czasowej, bo potrzeba odpowiedniego przygotowania finansowego. Tak jak był udany eksperyment bezpłatnej komunikacji 1 listopada, tak teraz będziemy przyglądać się tym promocjom – mówi prezydent.

Kolejna propozycja dla pasażerów, to zakup biletu za pomocą aplikacji SkyCash. Dotychczas można było kupić w ten sposób tylko bilet jednorazowy, a od 1 grudnia także okresowy. W tym ostatnim wypadku klientom będzie przysługiwał rabat – 5 zł.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Nowa lokalizacja Rozwadowskiego Targu Staroci

stw24.pl13 maja 2021

Uwaga! Prognozowane na dziś burze z gradem

stw24.pl13 maja 2021

Sprzęt dla szpitala od Gminy Ulanów

stw24.pl12 maja 2021

„Stalowa Strzała” z udziałem drużyny kolarskiej Voster ATS Team

stw24.pl12 maja 2021

15 maja otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

stw24.pl11 maja 2021

Już ponad 13 tysięcy szczepień w stalowowolskim szpitalu

stw24.pl10 maja 2021

Wypożycz planszówkę w bibliotece

stw24.pl10 maja 2021

stw24.pl10 maja 2021

Po maturach, w tych szkołach rozpoczną się remonty

stw24.pl6 maja 2021