Fotorelacje

Przez Łęg przeprawimy się już nowym mostem

Przez Łęg przeprawimy się już nowym mostem

Trwają ostatnie prace przy dodaniu do użytku mostu w Bojanowie na rzecze Łęg w ciągu drogi wojewódzkiej nr 861 relacji Bojanów – Kopki. Oficjalne otwarcie obiektu ma nastąpić jutro.

Dziś most jest otwarty dla ruchu pieszych i rowerzystów, zaś jutro, prawdopodobnie od godz. 9.00 będą już mogły przejechać tamtędy pierwsze auta. Natomiast prace porządkowe, już poza jezdnią, potrwają jeszcze przez około 3 dni.

– Mieszkańcy cały czas pytają kiedy most będzie otwarty, jest to dla nas bardzo ważna i potrzebna inwestycja – mówi z zadowoleniem Zofia Kruk, wicewójt Bojanowa.

Jak zaznacza, objazd związany z budową mostu był uciążliwy, gdyż wynosił około 7 km. Ponadto mieszkańcy miejscowości Laski Stare, przez który został wyznaczony, narzekali na wzmożony ruch, ponadto został nieco zniszczony asfalt na tej drodze powiatowej, która nie była przygotowana na taką przepustowość.

Jest to nowy most zbudowany w miejscu starego, który musiał być rozebrany, dlatego że według ekspertyz zagrażał bezpieczeństwu, bowiem m.in. były pęknięcia na słupach nośnych. Ze względów bezpieczeństwa od 2013 roku na obiekcie obowiązywało ograniczenie nośności do 5 ton. Stan obiektu z roku na rok się pogarszał.

Prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 861 oraz budową mostu rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Roboty budowlano – montażowe wymagały tego, że most musiał być całkowicie zamknięty dla ruchu.

Nowy most jest szerszy i dłuższy od starego. Jezdnia ma szerokość 7 m, są tam też chodniki oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu – balustrady i bariery. Ponadto brzegi i dno rzeki Łęg zostały odcinkowo umocnione, a także została również rozbudowana droga na dojazdach do obiektu. Most ma najwyższą klasę nośności, co oznacza, że przystosowany jest do przenoszenia obciążenia do 50 ton.

Obiekt ten realizowała firma Skanska. Koszt to niespełna 7,3 mln złotych. Inwestycja została dofinansowana z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Joanna Piechuta

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Rodzinny piknik ,,Wakacje – czas start !”

stw24.pl30 czerwca 2021

Postępy prac na budowie S19 – Fotorelacja

stw24.pl4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

stw24.pl30 lipca 2020

“Mam już dość tego trującego konfliktu, który zaczyna dzielić nawet rodziny”

stw24.pl25 czerwca 2020

Fotorelacja z budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska (DK77)

stw24.pl14 maja 2020

Dogaszanie pożaru w Obojni zakończone

stw24.pl23 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

stw24.pl26 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

stw24.pl24 marca 2020

Koronowirus-kolejna ofiara śmiertelna na Podkarpaciu

stw24.pl20 marca 2020