W Stalowej Woli

Przy „Budowlance” powstanie Orlik

Przy „Budowlance” powstanie Orlik

Poliuretanowe bieżnie, skocznię do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą – już w przyszłym roku będą mieli do dyspozycji uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. To właśnie przy tej szkole powstanie pierwszy w regionie Orlik lekkoatletyczny.

Powiat Stalowowolski znalazł się w grupie samorządów, którym udało się zdobyć wsparcie finansowe na budowę Orlika lekkoatletycznego w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. – W skali całego kraju na program budowy orlików lekkoatletycznych było w tym roku przeznaczone jedynie 10 mln zł. Zdobycie dofinansowania wymagało więc od nas wiele wysiłku i zaangażowania, ale udało się. Nasza młodzież będzie miała do dyspozycji nowoczesny obiekt lekkoatletyczny – mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski.

Boisko, które powstanie przy popularnej „Budowlance”, będzie składało się z: 4-torowej bieżni okrężnej o długości 200 metrów, 4-torowej bieżni prostej o długości 60 metrów – zakończonej skocznią do skoku w dal. Obok będzie znajdowała się rzutnia do pchnięcia kulą, a wewnątrz bieżni okrężnej będzie ulokowane boisko trawiaste do gier zespołowych. Koszt inwestycji to 710 tys. zł, z czego 344 tysiące zł stanowi dofinansowanie przyznane przez MSiT.

Właśnie trwa przetarg na wykonawcę inwestycji. – Chcemy, aby prace przygotowawcze rozpoczęły się jeszcze w tym roku. Cały orlik ma być natomiast gotowy do użytku w maju przyszłego roku – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Stalowej Woli

Budynki OSP czeka rozbudowa

stw24.pl15 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

stw24.pl13 kwietnia 2021

Jaromir Wieprzęć nie jest już trenem Stali !

stw24.pl12 kwietnia 2021

Pierwsi strażacy z powiatu stalowowolskiego zaszczepieni

stw24.pl12 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Stalowej Woli

stw24.pl12 kwietnia 2021

Rozwadowski Trag Staroci

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs „Tytus w Stalowej Woli”

stw24.pl8 kwietnia 2021