W Stalowej Woli

Przy hali targowej będzie defibrylator

Przy hali targowej będzie defibrylator

6,9 tys. zł, tyle pieniędzy zebrali wolontariusze akcji „Stalowa Wola dla Serca”, podczas publicznej zbiórki na ulicach Stalowej Woli, która została przyprowadzona 3 maja. Za te pieniądze, prawdopodobnie już w czerwcu, zostanie zakupiony zewnętrzny defibrylator AED.

To inicjatywa stalowowolskiego Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych. 3 maja na ulice wyszło 93 woluntariuszy, wśród których byli nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale też uczniowie stalowowolskich szkół.

– Zebrana kwota pozwoli na zakup samego urządzenia, natomiast dodatkowe elementy,

niezbędne do umieszczenia go w przestrzeni publicznej, takie jak: moduł GPS – informujący o stanie baterii, oraz o ewentualnym użyciu, czy zewnętrzna, podgrzewana szafka zostaną kupione ze środków pozyskanych z zewnątrz przez nasze stowarzyszenie – mówi Philipp Zalewski. Jak zaznacza, defibrylator AED prawdopodobnie zostanie umieszczony w okolicy stalowowolskiej. Lokalizacja zostanie jednak dokładnie przeanalizowana w oparciu o dane dotyczące miejsc, w których najczęściej dochodzi do przypadków nagłego zatrzymania akcji serca.

Jak zapowiada GIT publiczna zbiórka pieniędzy to dopiero pierwszy etap akcji „Stalowa Wola dla Serca”. Kolejnym będzie zakup urządzenia, zainstalowanie go w przestrzeni publicznej oraz cykl szkoleń skierowanych do mieszkańców miasta.

– Chcemy także w przyszłości nawiązać współpracę z przedstawicielami instytucji publicznych oraz dużych przedsiębiorstw, po to, by takich urządzeń pojawiało się w mieście jak najwięcej. Już teraz zapraszamy wszystkie firmy i instytucje do współpracy.

Mamy ambicję, by Stalowa Wola w przyszłości stała się wzorem dla innych miast, w zakresie wdrażania programu nowszego dostępu do defibrylacji, nauki pierwszej pomocy oraz lokalizacji automatycznych defibrylatorów AED w przestrzeni publicznej – dodaje Zalewski.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

stw24.pl21 października 2021

W Stalowej Woli stanie jubileuszowa wystawa Giełdy Papierów Wartościowych

stw24.pl21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

stw24.pl21 października 2021

Paweł Wakuła i jego atrakcyjne sposoby na książkę historyczną dla dzieci

stw24.pl20 października 2021

Młodzi poeci nagrodzeni w MBP

stw24.pl19 października 2021
dom samotnej matki

Konkurs na dyrektora SOWiIK-u

stw24.pl19 października 2021

Stanisław Łańcucki – pasjonat biegania

stw24.pl19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

stw24.pl18 października 2021

Usuwają awarię na osiedlu Rozwadów

stw24.pl18 października 2021