W powiecie

Przy niebezpiecznej krajówce jest już chodnik

Przy niebezpiecznej krajówce jest już chodnik

Na ukończeniu jest już budowa chodników wzdłuż drogi krajowej nr 77 na odcinku od Stalowej Woli do Zaleszan. Na większości odcinków prace zostały już ukończone.

Ta inwestycja jest od lat wyczekiwana przez mieszkańców, od lat starały się o nią władze gminy i udało się ją sfinalizować. Chodnik powstaje przy bardzo ruchliwej drodze, na której często dochodzi do niebezpiecznych kolizji i wypadków,  w tym także  śmiertelnych. Ulica ta jest wąska więc poruszanie się po niej poboczem nie jest bezpieczne.

To inwestycja warta około 3 mln zł. Realizuje ją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przy udziela gminy, która wykonał projekty, a także starała się o dofinansowanie tego zadania.

Chodnik o łącznej długości blisko 5 km  buduje w sumie trzech wykonawców, którzy zostali wyłonienie w przetargu. Każdy z nich realizuje jeden odcinek, czyli: Karczmiska – Zbydniów, Zbydniów – Turbia, Turbia – Agatówka.

Obecnie prace mają się już ku końcowi.
– Wszytko jest pod kontrolą. Jesteśmy zadowoleni z firm, które realizują te projekty. Odcinek Agatówka – Turbia już jest ukończony zainstalowane zostało oświetlenie. Kolejny od Turbi do Zbydniowa jest już w 80 procentach wykonany. Obecnie trwają prace na newralgicznym odcinku, czyli  przy cmentarzu w Turbi. Tam jest konieczna przebudowa kanalizacji depeszowej. Na kolejnym odcinku Karczmiska – Zbydniów też są zaawansowane prace. Jest położony kanał technologiczny, wszystko jest przygotowane do położenia kostki – mówi z zadowoleniem Paweł Gardy, wójt gminy Zaleszany.

Przy odcinkach, przy których nie ma latarni, czyli Zbydniów- Turbia i Karczmiska – Zaleszany mają zostać postawione słupy z latarniami.
Zatem od granicy Stalowej Woli do stolicy gminy Zaleszan będzie można bezpiecznie się przemieszczać, także wieczorem, bo droga będzie w całości oświetlona – dodaje wójt.
A w planach jest kolejny odcinek chodnika, prawie pół kilometra, który ma powstać w Zaleszanach.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Będzie dalszy ciąg remontu drogi od Chwałowic do Łążka

stw24.pl27 października 2021

Transport do punktów szczepień

stw24.pl26 października 2021

Droga Jamnica – Zbydniów już po przebudowie

stw24.pl26 października 2021

Nagroda Kuratora Oświaty dla nauczyciela ZSO w Zaklikowie

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021

„Serce” Sudołów zyska nowy wygląd

stw24.pl25 października 2021

Nauczyciele i uczniowie z Ekonomika w Maladze

stw24.pl22 października 2021