Kronika Policyjna

Przy siedmiostopniowym mrozie spał w szałasie

Przy siedmiostopniowym mrozie spał w szałasie

Przed świętami Bożego Narodzenia stalowowolscy policjanci sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Dzięki podjętym działaniom dwóm bezdomnym mężczyznom udzielono pomocy i świąteczny czas będą mogli spędzić bez narażenia swojego życia na wychłodzenie.
W środę i czwartek podczas patroli, policjanci ze Stalowej Woli, sprawdzali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Informacje o takich miejscach dotarły na Policję od mieszkańców Stalowej Woli. Miejsca takie były również wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kontroli poddano dworce, bloki, opuszczone altanki oraz zrujnowane budynki.

Przy ulicy Przemysłowej patrol ujawnił 49-letniego mężczyznę. Bezdomny człowiek spędził noc w prowizorycznym szałasie, a temperatura tej nocy spadła do około siedmiu stopni poniżej zera. Po przeprowadzonej rozmowie motywacyjnej, mężczyzna przystał na oferowaną pomoc. 49-latek został przewieziony do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, a następnie umieszczono go w Domu Pomocy Społecznej.

W środę dzięki wspólnej akcji stalowowolskiej Policji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, 52-letni bezdomny mężczyzna został umieszczony w schronisku w Leżajsku.

Podczas czwartkowego patrolu policjanci sprawdzili budynki na terenie osiedla Rozwadów, bloki na terenie różnych osiedli, rejon placu targowego przy ulicy Okulickiego oraz dworce PKS i PKP. Nikogo tam nie napotkano.

Takie policyjne patrole, w tym również z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli, będą kontynuowane w najbliższym czasie.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

303-119625 303-119628 303-119630 303-119632

źródło: KPP Stalowa Wola

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

areszt-policjant

Trafił do aresztu za napad na kobietę

stw24.pl6 maja 2021

Wypadek drogowy- zderzenie ciężarówki z osobówką

stw24.pl4 maja 2021

Policja nakryła trzech 13-latków na niebezpiecznych eksperymentach

stw24.pl28 kwietnia 2021

35-letni mieszkaniec Stalowej Woli, zatrzymany za “narkotykowy biznes”

stw24.pl28 kwietnia 2021

Zderzenie busa z pociągiem towarowym, zginęli dwaj mężczyźni

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zabezpieczyli broń, amunicje i trofea myśliwskie

stw24.pl14 kwietnia 2021

Policjanci zlikwidowali plantację marihuany

stw24.pl12 kwietnia 2021

Konkurs plastyczny dla dzieci pn. “bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty”

stw24.pl6 kwietnia 2021

Tragedia rodzinna – Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

stw24.pl30 marca 2021