kultura i rozrywka

Przyjaźń w teatralnej odsłonie

Przyjaźń w teatralnej odsłonie

Jak samemu zrobić kukiełkowy teatrzyk oraz lalki? Stalowowolscy bibliotekarze opublikowali właśnie warsztaty wykonane techniką poklatkową, z których w dwie minuty nauczymy się z naszymi pociechami jak w prosty sposób przygotować w domową scenę.

– Czy wykonanie teatrzyku kukiełkowego w domu jest trudne? Nic podobnego! Wystarczy przygotować kilka niezbędnych materiałów i uruchomić wyobraźnię. Zachęcamy do wystawienia „sztuki” o przyjaźni młodszemu rodzeństwu albo rodzicom. Zabawa w aktora daje mnóstwo satysfakcji. Przekonaliśmy się o tym osobiście, tworząc biblioteczny teatrzyk kukiełkowy – zachęcają bibliotekarze.

Oprócz warsztatów na stronie biblioteki znajdziemy także przedstawienie przygotowane przez pracowników MBP traktujące o przyjaźni. Scenariusz został opracowany na podstawie opowiadania Liliany Fabisińskiej „Przyjaźń czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek”.

Bibliotekarze w kolejnej, trzeciej już prezentacji zachęcają do czytania książek opisujących przyjaźnie między różnymi bohaterami. – Zachęcamy Was również do sięgnięcia po literaturę opisującą relacje przyjacielskie w tym szczególnym czasie, kiedy mamy utrudniony bezpośredni kontakt ze swoimi przyjaciółmi, a za oknem długie wieczory zimową porą – dodają pracownicy stalowowolskiej książnicy.

Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania „Biblioteczne teatralia z wartościami w tle” dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowa Wola. W ramach zadania MBP planuje przygotować kolejne warsztaty, tym razem masek z papieru zakończone przedstawieniem o szacunku oraz teatr cieni o wartości jaką jest dobroć.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

stw24.pl2 listopada 2021

Podsumowanie Inicjatywy „Kobiety z Fabrycznego contra COVID-19”

stw24.pl29 października 2021

Bezpłatna komunikacja miejska dowiezie na cmentarze

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Gmina Zaleszany – Zamień krwinki na ozdoby z choinki !

stw24.pl29 października 2021

Ekslibris w świecie gwiazd, planet i robotów – znamy laureatów konkursu w MBP!

stw24.pl29 października 2021

Konkurs na Tydzień Bibliotek 2021 rozstrzygnięty – I miejsce dla MBP!

stw24.pl29 października 2021

Lubisz rysować? Lubisz malować? – zapraszamy do Akademii sztuki w MBP

stw24.pl26 października 2021

Pamięć o tragicznie zamordowanych nie zginie

stw24.pl25 października 2021