kultura i rozrywka

Przyjaźń w teatralnej odsłonie

Przyjaźń w teatralnej odsłonie

Jak samemu zrobić kukiełkowy teatrzyk oraz lalki? Stalowowolscy bibliotekarze opublikowali właśnie warsztaty wykonane techniką poklatkową, z których w dwie minuty nauczymy się z naszymi pociechami jak w prosty sposób przygotować w domową scenę.

– Czy wykonanie teatrzyku kukiełkowego w domu jest trudne? Nic podobnego! Wystarczy przygotować kilka niezbędnych materiałów i uruchomić wyobraźnię. Zachęcamy do wystawienia „sztuki” o przyjaźni młodszemu rodzeństwu albo rodzicom. Zabawa w aktora daje mnóstwo satysfakcji. Przekonaliśmy się o tym osobiście, tworząc biblioteczny teatrzyk kukiełkowy – zachęcają bibliotekarze.

Oprócz warsztatów na stronie biblioteki znajdziemy także przedstawienie przygotowane przez pracowników MBP traktujące o przyjaźni. Scenariusz został opracowany na podstawie opowiadania Liliany Fabisińskiej „Przyjaźń czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek”.

Bibliotekarze w kolejnej, trzeciej już prezentacji zachęcają do czytania książek opisujących przyjaźnie między różnymi bohaterami. – Zachęcamy Was również do sięgnięcia po literaturę opisującą relacje przyjacielskie w tym szczególnym czasie, kiedy mamy utrudniony bezpośredni kontakt ze swoimi przyjaciółmi, a za oknem długie wieczory zimową porą – dodają pracownicy stalowowolskiej książnicy.

Działanie zostało zrealizowane w ramach zadania “Biblioteczne teatralia z wartościami w tle” dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego Prezydenta Miasta Stalowa Wola. W ramach zadania MBP planuje przygotować kolejne warsztaty, tym razem masek z papieru zakończone przedstawieniem o szacunku oraz teatr cieni o wartości jaką jest dobroć.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

dobroczyńca roku

Zgłoś Bohaterów społecznego zaangażowania! Ruszył nabór w Konkursie „Dobroczyńca Roku”.

stw24.pl14 stycznia 2021
nowa deba czołgi

Głośne badania w pobliskich lasach

stw24.pl12 stycznia 2021

Nagrodzili bohaterów stalowowolskiej kultury

stw24.pl22 grudnia 2020

Szacunek w literaturze i w życiu

stw24.pl17 grudnia 2020

Kim będę w 2035 roku – warsztaty z Małgorzatą Żółtaszek

stw24.pl15 grudnia 2020

Przerwa w dostawie wody

stw24.pl14 grudnia 2020

24 grudnia Urząd Miasta będzie nieczynny

stw24.pl11 grudnia 2020

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

stw24.pl8 grudnia 2020

Planowane wyłączenia

stw24.pl8 grudnia 2020