sport

Przyjdź na nocny trening z medalistą

Przyjdź na nocny trening z medalistą

 Lubisz biegać, a może chcesz rozpocząć przygodę z tym sportem? Przyjdź na trening w ramach ogólnopolskiej akcji „BiegamBoLubię NOCĄ”, do której od września ubiegłego roku przyłączyła się Stalowa Wola. A w tym mieście propaguje ją Stanisław Łańcucki, wielokrotny uczestnik i medalista Mistrzostw Europy i Świata Weteranów w biegu na 3000 m.

Treningi odbywają się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Staszica w Stalowej Woli w każdy poniedziałek o godz. 20.00 i trwają około 1 – 1,15 godziny. Są bezpłatne. Może z nich skorzystać każdy niezależnie od wieku. W sezonie zimowym przychodzi mniej, bo około 15- 18 osób. Część z nich to członkowie Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Warto wspomnieć, że wcześniej Stalowa Wola uczestniczyła w podobnej akcji „BiegamBoLubię”, wtedy w treningach uczestniczyło około 25-28 osób. Jak zaznacza Stanisław Łańcucki, to propozycja dla wszystkich, niezależnie od tego, czy ktoś wcześniej biegał czy nie. – Treningi przygotowuję, w zależności od poziomu osób, które przychodzą, zazwyczaj dzielę je na dwie grupy, na początkującą i zaawansowaną. Ta pierwsza robi około 5 okrążeń, a druga około 10 – 15. Potem robimy wspólną gimnastykę. Zapraszam wszystkich chętnych, także te osoby, które wcześniej nie biegały – zachęca biegacz. Dodaje, że bieganie jest sportem dla każdego, w który nie trzeba inwestować dużych pieniędzy, nie jest potrzebny sprzęt, wystarczy jedynie odpowiedni strój i buty. Potrzeba też trochę zaparcia i samodyscypliny. Wpływa na kształtowanie sylwetki, poprawia samopoczucie, jest dla każdego, kto chce prowadzić zdrowy styl życia. Przecież przed zawałem możemy uciec na własnych nogach. Bieganie jest najprostsza formą ruchu, może to robić każdy niezleżenie od wieku  – mówi medalista, który przebiegł już około 127 tys. km.

Chętni mogą też przyjść na treningi, które odbywają się w czwartki o godz. 18.30, również na stadionie przy ul. Staszica.

Joanna Piechuta

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Rozpoczęła się przebudowa istniejącego stadionu sportowego Klubu Sanna Zaklików

stw24.pl15 czerwca 2021

32 Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków Pabianice – Stalowa Wola

stw24.pl15 czerwca 2021

Powalczą o mistrzostwo Polski w Stalowej Woli

stw24.pl15 czerwca 2021

Chorwacja, Toruń, Słowenia – eurotrip Oliwi Sybickiej i jej kolejne sukcesy

stw24.pl14 czerwca 2021

Oliwia Sybicka na Zgrupowaniu szkoleniowym PZT w Żywcu

stw24.pl10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

stw24.pl7 czerwca 2021

Parking przy MOSiR otwarty

stw24.pl1 czerwca 2021

Paterski trzeci na finałowym etapie Tour of Estonia

stw24.pl31 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

stw24.pl17 maja 2021