kultura i rozrywka

Przyjdź na operę – odbierz bilet

Przyjdź na operę – odbierz bilet

„W krainie uśmiechu”, pod takim tytułem 19 grudnia 2015 roku odbędzie się koncert w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Bezpłatne bilety do odebrania w Starostwie Powiatowym oraz w Urzędzie Miasta.

Wieczór poprowadzi znany śpiewak operowy Kazimierz Kowalski, a wystąpią soliści związani z Polską Operą Kameralną, która prezentuje spektakle operowe w miastach, w których nie ma stałych teatrów muzycznych. Warto zaznaczyć, że ci artyści gościli już w stalowowolskim MDK w maju tego roku, a ich koncert – zorganizowany przez Powiat Stalowowolski oraz Miasto Stalowa Wola, przyciągnął tłumy widzów. – Wspaniali słuchacze, wspaniała scena – zachwalał prowadzący imprezę Kazimierz Kowalski, popularny śpiewak operowy znany nie tylko z polskich scen, ale i prowadzonej przez siebie audycji w I Programie Polskiego Radia.

– Tamten koncert zakończył się sukcesem. Sala widowiskowa MDK była wypełniona po brzegi, a ludzie doskonale się bawili. Dlatego od razu rozpoczęliśmy starania, aby tę imprezę powtórzyć. Udało się to dzięki współpracy z prezydentem miasta oraz firmą Lotos, dzięki czemu zainteresowani mieszkańcy będą mogli obejrzeć artystów nieodpłatnie – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. – Z przyjemnością udostępniliśmy obiekt Miejskiego Domu Kultury na potrzeby koncertu „W krainie uśmiechu”. Będzie to już czas przedświąteczny, więc potraktujmy tę imprezę właśnie jako świąteczną niespodziankę dla naszych mieszkańców – komentuje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Koncert będzie okazją do posłuchania najsłynniejszych przebojów operowych, operetkowych i musicalowych. Będą to utwory pochodzące z takich dzieł, jak m.in.: „Straszny Dwór”, „Wesele Figara”, „Księżniczka Czardasza” czy „Skrzypek na dachu”. Obok Kowalskiego, na scenie wystąpią również: Małgorzata Kulińska, Emilia Zielińska, Andrzej Niemierowicz i Mirosław Niewiadomski, a akompaniowała im będzie Ewa Szpakowska. Ale to nie wszystko, bo na widzów czeka jeszcze niespodzianka, w postaci gościnnego występu wraz z artystami operowymi… działającego w MDK Chóru Lasowiacy pod dyrekcją Piotra Szpary.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na sali widowiskowej MDK, wejść na imprezę będzie można jedynie za okazaniem zaproszenia. Wszystkich mieszkańców chcących otrzymać taką wejściówkę informujemy, że od dnia 14 grudnia, będzie można je odbierać w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli (pokój nr 114) oraz w Urzędzie Miasta (pokój nr 37). Ilość zaproszeń jest ograniczona, dlatego 1 osoba będzie mogła otrzymać maksymalnie 2 sztuki.

Zapraszamy!

Organizatorami koncertu są Powiat Stalowowolski oraz Miasto Stalowa Wola. Wstęp na widowisko jest dla mieszkańców bezpłatny dzięki wsparciu firmy Lotos.

koncertjpg (Kopiowanie)

źródło: Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

trening_fitnes

„Familijne LOWE” z trenerem w gminie Zaleszany

stw24.pl25 lutego 2021

Wesprzyjmy nasze przedszkolaki w konkursie

stw24.pl24 lutego 2021
woda-kran

Przerwa w dostawie wody !

stw24.pl23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

stw24.pl22 lutego 2021

Oliwier Szot z Nowosielca prowadzącym The Voice Kids !!!

stw24.pl18 lutego 2021

Toporna ofensywa.

stw24.pl17 lutego 2021

Walentynki z bibliotekę

stw24.pl12 lutego 2021

Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021- Zagłosuj !

stw24.pl10 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

stw24.pl9 lutego 2021