W Stalowej Woli

Przyspieszenie na stadionie

Przyspieszenie na stadionie

Wreszcie prawdziwie sportowe tempo prac na stadionie przy ul. Hutniczej. Z zewnątrz nawet tego nie widać, ale w budynku pod powstałą trybuną główną trwa tzw. wykończeniówka. Rozpoczęło się montowanie krzesełek. Płyta jest prawie gotowa, bo rozwinięcie trawy to mały problem. Za 1,5 miesiąca będzie huczne otwarcie.

Europejski poziom …murawy

– W stadionowym budynku kończony jest tzw. biały montaż – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny. To ostatnie prace, po których rozpocznie się odbiór techniczny. Pierwszy przewidziany jest na wrzesień i zapewne od budynku się rozpocznie. Gotowe już są dwa boiska treningowe. Jedno z nich zostanie przykryte pneumatycznym namiotem, przez co będzie obiektem całorocznym. Jeżeli chodzi o płytę główną stadionu, to jest już gotowa instalacja podgrzewająca. Trawa zostanie położona na końcu, gdy wszystko co znajdzie się pod nią, zostanie sprawdzone i odebrane. Trawa w zasadzie zostanie rozwinięta z rolek, identycznie, jak to było na boiskach bocznych. Prezydent chwali się, że na stadionie będzie murawa na iście europejskim poziomie. Wypada tylko mieć nadzieję, że kiedyś na takim samym poziomie rozgrywane będą na niej mecze.

Od dłuższego już czasu trwają spekulacje, co do terminu otwarcia stadionu. My jesteśmy pewni, że będzie to na kilka dni przed 13 października. Jest to nader oczywiste, gdyż lepszej okazji na ostatnią promocję przed wyborami nie będzie. A i kibice będą się rozpływać w achach i ochach, co będzie miało przełożenie na wynik wyborów. Przynajmniej w Stalowej Woli. Cóż z tego, że stadion miał być gotowy w ub. roku.

Miało być 10 tys. miejsc

Historia budowy nowego stadionu jest długa i zawiła. Rozpoczęła się w pierwszej dekadzie obecnego wieku od rozpisania konkursu na projekt. To wcale nie była dobra wola miasta. Ten swoisty akt desperacji został wymuszony przez wymogi licencyjne. Trzeba było przynajmniej zacząć budowę, by komisji licencyjnej pokazać dobrą wolę. Budowa stadionu na 10 tys. miejsc fizycznie rozpoczęła się w 2011 r. Na wale ziemnym z ławkami od strony ul. Hutniczej została zbudowana trybuna z niespełna 1,5 tys. siedzisk. I …na tym się skończyło. Prezydent Andrzej Szlęzak żałował wtedy, że nie dotrzymał danego kibicom słowa i pewnie gorzko tego po wyborach żałował. Jego następca znalazł sposób na dokończenie budowy, a w zasadzie na jej sfinansowanie. Powstał pomysł Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, które mogło liczyć na finansowe wsparcie z rządu. I tak się stało. Ministerstwo Sportu i Turystyki dołożyło 15 mln. zł i finanse jako tako zaczęły się sklejać. Miasto wyłoży dwa razy tyle, ale będzie za to miało się czym pochwalić.

Płyta głównego stadionu będzie miała wymiary 105 x 68 m. Będzie podgrzewana i wreszcie oświetlona. Mecze będzie mogło oglądać 3,5 tys. widzów i oby tylu ich przychodziło. Piłkarze będą mieli doskonałe warunki do treningu. Obok głównego boiska są wszak dwa treningowe i jedno ze sztuczną murawą. PCPN powstał z myślą o trenowaniu futbolowej młodzieży z trzech województw. Treningi piłkarskie to nie tylko mecze, a warunki do innych form są po sąsiedzku, w hali MOSiR z basenem. Do kompletu brakuje tylko hotelu, ale o tym powinien pomyśleć jakiś biznesmen, który np. zechce wejść w spółkę z miastem i nieźle na tym zarobić.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. olo

    22 sierpnia 2019 at 11:19

    Kaczyński Jarosław przed wspólną nocą zaopatrzył się w wazeline, był bardzo spięty podczas nocy
    Nigdy nie zapomnę tej nocy spędzonej w jednym łóżku z Jarkiem Kaczyńskim po pikniku stalowowolskim, było cudownie
    ADRIAN

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

77. rocznica dwóch niemieckich egzekucji

stw24.pl20 października 2020

Skandal w Szpitalu, personelowi nie robią badań.

stw24.pl20 października 2020

Zmarł br. Sebastian

stw24.pl20 października 2020
koronawirus

Koronawirus – 31 osób zakażonych w powiecie , trzy zgony

stw24.pl20 października 2020

Poświęcili mural św.Jana Pawła II

stw24.pl19 października 2020

Komunikat dotyczący funkcjonowania Szpitala w Stalowej woli

stw24.pl19 października 2020

Czternastu zakażonych w powiecie stalowowolskim

stw24.pl19 października 2020

Dekret Biskupa Sandomierskiego -Nowe zasady w kościele i dyspensa

stw24.pl18 października 2020

Uwaga ! W tych dniach gaz będzie bardziej wyczuwalny

stw24.pl16 października 2020