W Stalowej Woli

Przystanek Charzewice

Przystanek Charzewice

Miasto wybuduje duży węzeł komunikacyjny obok Parku Lubomirskich w Charzewicach. W planach ma być otwarty najpóźniej we wrześniu. Koszt jego budowy powinien się zamknąć w milionie zł. Jest szansa na zewnętrzne dofinansowanie. Miasto z budową węzła musi się spieszyć, bo latem powinna ruszyć przebudowa rynku w Rozwadowie, a to wymusi zmianę organizacji ruchu, w tym kursowania autobusów MZK. Rozwadowianie muszą się pożegnać z luksusem wysiadania na rynku. Busy i autobusy innych niż MZK przewoźników będą się zatrzymywać już tylko w Charzewicach.

Plany związane z węzłem w Charzewicach nie są nowe. Powstawały już w ub. wieku, ale ich realizację wymusiły plany przebudowy centrum Rozwadowa i …linii kolejowej Stalowa Wola – Lublin. Kolejarze w Charzewicach wybudują nowy przystanek, na którym zatrzymywać się będą pospieszne pociągi Rzeszów – Warszawa. Tym sposobem mieszkańcy Stalowej Woli nie będą już musieli jeździć do Pilchowa, by przesiąść się do pociągu. Pojadą nową linią autobusów miejskich do Charzewic. Kto zdecyduje się na jazdę swoim autem, będzie mógł zatrzymać się na parkingu, który będzie uzupełnieniem przystanku.

To ostatnie miesiące przystanku na rynku w Rozwadowie. Oprócz autobusów MZK dziennie zatrzymuje się na nim 100 busów i autobusów innych przewoźników. Od września stawać będą już wyłącznie w Charzewicach, czyli na skraju miasta. Dla wielu będzie to utrudnienie, ale utrudnienie konieczne. Na rynku po 2020 r. zatrzymywać się będą wyłącznie autobusy elektryczne i to prawdopodobnie tylko jednej linii. Na pewno powstanie – już w tym roku – przystanek MZK obok dworca kolejowego w Rozwadowie. Urzędnicy magistraccy znaleźli sposób na dofinansowanie do planowanego węzła przesiadkowego w Charzewicach. Miasto planuje kupić cztery kolejne autobusy elektryczne, a takie inwestycje są dofinansowywane przez rząd.

Marcin Swobodny 

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. gość21

    20 stycznia 2019 at 10:57

    przez rząd czy UE?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Stalowej Woli

Więcej w W Stalowej Woli

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

stw24.pl1 lipca 2020

Huta Stalowa Wola wzięła udział w #GaszynChallenge -VIDEO

stw24.pl1 lipca 2020

Plenerowe spotkanie z Renatą Piątkowską

stw24.pl1 lipca 2020

Jarmark Jagielloński 2020 w dniach 4-5 lipca w Sandomierzu

stw24.pl1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

stw24.pl1 lipca 2020

Laureaci konkursu literackiego ogłoszonego przez MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

Zuzanna Kuziora w konkursie Talentów Polskiego Radia Dzieciom

stw24.pl30 czerwca 2020

Nowa pula kodów do serwisu Legimi do odebrania w MBP

stw24.pl30 czerwca 2020

XXII Turnieju Siatkówki Plażowej Amatorów

stw24.pl29 czerwca 2020